fbpx

“Уявіть, що ми почнемо робити з окупантами” – Резніков розповів, чим супутник ICEYE допоможе ЗСУ

Головна Сторінка » “Уявіть, що ми почнемо робити з окупантами” – Резніков розповів, чим супутник ICEYE допоможе ЗСУ

Сили оборони України дістали якісно нові спроможності завдяки “народному супутнику” ICEYE, який придбали за кошти, зібрані Фондом Сергія Притули,

Це допоможе набагато ефективніше наносити ураження ворогу й швидше вигнати його з нашої землі, зберігши життя наших людей. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков у Facebook.

“Українці знову вразили світ і реалізували безпрецедентний проєкт. Тепер ГУР МО, Збройні сили України та інші частини сил оборони матимуть дані з угрупування супутників компанії ICEYE, які збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR)”, – сказав міністр.

Резніков нагадав, що відбулося і чому це важливо для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Русню знищують лазером” мережі рясніють мемами про Притулу і супутник

“У червні завдяки ініціативі Фонду Сергія Притули й блогера Ігора Лаченкова українці за лічені дні зібрали 600 млн грн, щоб купити для нашої армії три “Байрактари”. Виробник “пташок” – турецька компанія Baykar, з якою Міністерство оборони тісно співпрацює, вчинила шляхетно й ухвалила рішення передати Україні три БПЛА безплатно”, нагадав Резніков.

Він пояснив, що армія ці дрони також отримає разом з десятками інших “Байрактарів”, що вже надали й ще замовило Міноборони.

“Після цього відбулася зустріч із Сергієм Притулою, під час якої він запропонував спрямувати зібрані кошти на інші актуальні потреби українського війська”, згадує Резніков.

Він наголосив, що фахівці Міноборони разом з Генеральним штабом ЗСУ й ГУР МО детально проаналізували ситуацію і визначили найкращий варіант, який дозволить нашій армії піднятися на кілька сходинок вгору.

“Річ у тім, що з квітня в переговорах з партнерами ми особливо підкреслювали необхідність отримання у вигляді допомоги або придбання далекобійної високоточної зброї. У червні в цьому плані сталося своєрідне тектонічне зрушення. Ми почали отримували не тільки системи MLRS різних типів, але й високоточні снаряди для ствольної артилерії”, зазначив він.

За його словами, для оптимального використання цього нового потенціалу й планування операцій військовому командуванню було потрібно суттєво підвищити можливості розвідки не тільки на тактичному, але й на оперативному рівні.

“По-перше, вдалося придбати один супутник, який використовує технологію SAR. Цей супутник, що бачить вночі й через хмари, працюватиме в інтересах сил оборони України в режимі 24/7. “Придбати” це не перебільшення. Він здобуватиме інформацію для потреб оборони України стільки, скільки фізично існуватиме й виконуватиме свої функції”, зазначив міністр.

Ще одним плюсом Резніков назвав те, що одночасно придбали доступ до цілого сузір’я супутників, наші військові зможуть користуватися базою даних їхніх фото впродовж року.

“По-третє, розшифровування знімків організують у такий спосіб, щоб дані надходили максимально оперативно. Тобто наша армія почне отримувати відомості, які взагалі не могла мати раніше. І робитиме це швидко, коли потрібно й звідки потрібно”, пояснив голова Міноборони України.

Резніков запевнив, що незабаром кожен HIMARS, М270 чи MARS II, а також кожна гармата чи САУ з високоточними снарядами зможуть ефективніше нищити ворога.

“Усі знають, як майстерно працюють наші воїни під керівництвом військового командування. Уявіть, що вони почнуть робити з російськими окупантами, коли матимуть додаткові можливості”, підкреслив Резніков.

Супутник ICEYE, який придбали за кошти, зібрані Фондом Сергія Притули, залишиться у власності України навіть після закінчення терміну доступу до даних.

Про це повідомляє EOS Data Analytics. Згідно з угодою Благодійного фонду Притули й фінської компанії ICEYE, українська сторона отримує і супутник, і доступ до бази даних сузір’я супутників.