“Уявлення про силу на Близькому Сході – якщо не дав відповіді, ти слабкий і тебе можна далі бити” – близькосхідний експерт

Головна Сторінка » “Уявлення про силу на Близькому Сході – якщо не дав відповіді, ти слабкий і тебе можна далі бити” – близькосхідний експерт

На Близькому Сході принцип, що на агресію треба відповідати силою, бо інакше це заохочує до нових нападів. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Можемо отримати “чорну діру” на Близькому сході” – Сергій Данилов

“99% ізраїльтян вимагають швидкого покарання для ХАМАСу. Зокрема, покладаючись на регіональні уявлення про силу якщо не дав відповіді, то ти слабкий і тебе можна далі бити. Сигнали Ірану та його проксі-сил протягом перших двох тижнів після 7 жовтня були такими, що Ізраїль слабкий, і його можна продовжувати атакувати. Це сильно підштовхувало військове керівництво ізраїльтян до показної та сильної відповіді”, – каже експерт.

Вже понад двадцять діб триває протистояння між Ізраїлем та терористичним угрупованням ХАМАС у Секторі Газа. Через це є ризик поширення війни на сусідні регіони Сирію, Ліван, інші країни Близького Сходу. Вже були інциденти з обстрілу Ізраїлю з боку Ємену та Сирії.