В Австрії затримали російського шпигуна

Головна Сторінка » В Австрії затримали російського шпигуна

У Відні заарештували колишнього офіцера Федерального відомства із захисту конституції і боротьби з тероризмом (BVT) Егісто Отта.

Його підозрюють у зловживанні службовим становищем і шпигунстві на користь Росії. Зокрема, інкримінують передачу російським шпигунам вмісту мобільних телефонів високопосадовців. Про це повідомляє Austria Presse Agentur.

Німецькі ЗМІ також повідомляють про затримання зятя підозрюваного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський “кріт” під виглядом капелана шпигував за десантниками ЗСУ

Згідно з ордером на арешт, виданим прокуратурою, Отта зараз допитують. Наразі невідомо, чи буде подано клопотання про його взяття під варту. Прокуратура має на це 48 годин, тобто до неділі.

Отт був співробітником Федерального відомства із захисту конституції і боротьби з тероризмом (BVT), яке сьогодні вже не існує. Нещодавно він потрапив у заголовки ЗМІ через справу колишнього члена правління Wirecard Яна Марсалека, який переховується від правосуддя. Марсалек і Отт створили шпигунський осередок на користь Росії в рамках BVT.

Повідомляється, що Отт, разом з іншим колишнім співробітником BVT, збирали інформацію для Марсалека і Росії, спираючись на свою попередню діяльність на посаді захисника конституції і поліцейського аташе в Італії. За даними німецького журналу Spiegel, інформація стосувалася журналістів, які живуть в Європі та казахського опозиційного політика.

У п’ятницю, 29 березня, газета Der Standard також повідомила, що російським спецслужбам, ймовірно, було передане відображення вмісту смартфонів трьох (колишніх) високопоставлених чиновників Міністерства внутрішніх справ. Зазначається, що передача була здійснена Оттом влітку 2022 року.

Російські шпигуни були й залишаються найбільшою загрозою для низки європейських країн. Війна в Україні тільки збільшила шпигунські потреби Росії.

Близько 80 російських шпигунів наразі перебувають у Швейцарії. Це приблизно одна п’ята частина від загальної кількості агентів Росії в Європі.

У лютому в Великій Британії викрили шпигунів, які збирали розвідувальну інформацію на користь Росії.

У березні влада Словенії затримала подружню пару, яка з двома дітьми переїхала в цю країну з Аргентини. Однак виявилося, що насправді переселенці були шпигунами зовнішньої розвідки Росії.