У маєтку знайшли “таблички з прокльонами”

Головна Сторінка » У маєтку знайшли “таблички з прокльонами”

Комплекс римських вілл знайшли археологи в Англії.

Там знайшли мініатюрні сокири та інші артефакти, які могли використовувати під час ритуалів, повідомляє Live Science.

Поселення на цьому місці існувало ще у бронзову добу. Потім там з’явилася римська вілла та будівлі з проходами, прикрашені розписною штукатуркою, мозаїкою, плиткою, колонадами, цегляними підлогами та іншими прикрасами.

На початку І та II століття добудували кілька будівель з нефами. Знайшли чотири колонні або поштові бази. Вони найбільші з тих, що залишилися у Великій Британії з римських часів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розкопали доісторичні кургани

Відкопали монети, кільця, брошки, столовий посуд із червоної глини, піч для сушіння зерна та пряжку ременя з головою коня. Її могли носити носили представники еліти, які служили в армії або хотіли бути з нею пов’язані. Пряжка датується 350-450 роками нашої ери.

Дослідники виявили “загадкову добірку туго скручених свинцевих сувоїв”, які схожі на римські “таблички з прокльонами”. Їх могли використовувати у ритуалах.

Подібні предмети знаходили і в інших культових чи храмових об’єктах по всій Англії.

У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам’яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.