В ДТЕК назвали умови, за яких по всій країні введуть погодинні графіки відключення світла

Головна Сторінка » В ДТЕК назвали умови, за яких по всій країні введуть погодинні графіки відключення світла

Енергетики не виключають введення погодинних графіків відключення світла в Україні.

Є чотири умови, за яких можуть ввести обмеження по всій країні. Про них в ефірі телемарафону розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Він зазначив, що на українців можуть чекати відключення світла якщо не буде відновлена теплова генерація. Інша складова – це підвищення споживання електроенергії через спеку. Зазвичай це відбувається у липні і серпні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зросте тариф на електроенергію – у Раді пояснили

“По-третє, не буде вистачати обсягу електроенергії, яку ми отримуємо з Європи. І, по-четверте, не буде можливості передати у певні регіони необхідний обсяг електроенергії. Тоді єдиний спосіб збалансувати систему – це знизити споживання. Зменшити споживання можна єдиним способом – це погодинними графіками відключення”, – пояснив Сахарук.

При цьому він наголосив, що лише при здійсненні всіх вищеназваних умов є ймовірність введення погодинних графіків відключення світла по всій Україні.

Росія поновила атаки на енергетичну інфраструктуру України.

Тому українцям потрібно готуватися до будь-яких сценаріїв весною та влітку, заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю телеканалу “Рада”.

Останні російські удари по українській енергетичній інфраструктурі викликали набагато більше наслідків, ніж атаки взимку 2022-2023 років.