В ISW оцінили, чи зможе армія РФ успішно замінити “вагнерівців” у Бахмуті

Головна Сторінка » В ISW оцінили, чи зможе армія РФ успішно замінити “вагнерівців” у Бахмуті

Успішні контратаки Збройних сил України на флангах Бахмута Донецької області можуть ускладнити російську операцію з передачі у місті позицій приватної військової компанії “Вагнер” у місті регулярним військам Російської Федерації.

Росіянам може бути важко провести деблокування підрозділів “вагнерівців” у Бахмуті через продовження обмежених локальних операцій ЗСУ у цьому районі, ідеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Один з так званих російських воєнкорів стверджує, що українські контратаки в районі Оріхово-Василівки змусили підрозділи ПВК “Ветеран” відступити на відстань до кілометра від позицій, які вони раніше займали в цьому районі. Також воєнкори заявляють, що українські сили захопили висотні позиції вздовж траси Е40 (Бахмут Слов’янськ) поблизу Оріхово-Василівки. У цьому районі тривають бої”, зазначають аналітики.

Українські військові також просунулися в напрямку Кліщиївки і перетнули канал Сіверський Донець, щоб оточити населений пункт і змусити російську армію відступити у східному напрямку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Бахмутом ЗСУ тиснуть на ворога – нові карти боїв від ISW

Геолокаційні кадри за 24 і 25 травня свідчать, що російські сили, ймовірно, відновили обмежені позиції на захід від Кліщиївки.

“Російським військам може бути складно провести заміну сил “Вагнер” у Бахмуті, зокрема, через успішні обмежені та локалізовані українські контратаки. Зниження темпів російських наступальних операцій в районі Бахмута і повідомлення про проведення операції з надання допомоги на місці, ймовірно, надалі нададуть ЗСУ в цьому районі ініціативу для початку нової фази операцій навколо міста, якщо вони того побажають”, додають у ISW.

Засновник російської ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявив, що його найманці продовжують здавати позиції в Бахмуті російському міноборони та відходити з міста. За його словами, відомство активно перекидає регулярні частини збройних сил РФ на позиції “вагнерівців” у Бахмут, а ті проводять організований відхід із міста.

Пригожин повторив 26 травня, що до 1 червня російська армія нібито повністю візьме місто та його околиці під контроль. Експерти ISW не спостерігали візуальних підтверджень того, що регулярні російські сили займають позиції “вагнерівців” у самому Бахмуті або що найманці залишають місто.

Жорсткі бої за Бахмут Донецької області тривають вже 10 місяців.

Станом на 26 травня у передмісті Бахмута на Донеччині російське командування замінило підрозділи приватної військової компанії “Вагнер” на армійські регулярні загони. В самому ж місті на цей час залишаються “вагнерівці”.

Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський повідомив про просування українських військових на флангах біля Бахмута.

За 457 днів Сили оборони знищили 205 720 окупантів, 7435 броньованих машин ворога, 3797 танків, 310 літаків і 296 гелікоптерів.