В Італії прокинувся найвищий вулкан Європи: кадри виверження

Головна Сторінка » В Італії прокинувся найвищий вулкан Європи: кадри виверження

Сейсмічна активність вулкану Етна на італійському острові Сицилія раптово підвищилася.

13 листопада там відбулося виверження. Лавовий фонтан сягав 4,5 км, повідомила газета La Sicilia.

“Висота еруптивної колони з південно-східного кратера вулкана сягнула близько 4,5 тис. метрів над рівнем моря”, – зазначає Національний інститут геофізики та вулканології Італії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Італії прокинувся потужний вулкан Етна: кадри виверження

Попри високу активність Етни, аеропорти поблизу працюють у штатному режимі.

Згідно з різними даними, в горі Етна розташовано від 200 до 400 вулканічних кратерів. В середньому кожні три місяці один із них викидає потоки лави.

У травні торік в Італії на острові Сицилія почав вивергатися вулкан Етна. На одному зі схилів вулкана відкрився еруптивний розлом після серії викидів попелу. Це призвело до утворення невеликого лавового потоку, фронт якого досяг північної основи кратера.

Етна – активний вулкан, який розташований на східному узбережжі Сицилії, поруч з містами Мессіна і Катанія. Це найвищий нині діючий вулкан в Європі. Його висота змінюється з кожним виверженням. Вулкан Етна може кілька разів на рік спалахувати, вивергаючи лаву і попіл високо над островом Сицилія. Останнє велике виверження відбулося в 1992 році.

14 серпня цьогоріч уже фіксували виверження вулкана Етна. У місті Катанія аеропорт був тимчасово закритий, а рух транспорту на дорогах обмежено.