Участь Білорусі в війні проти України в осяжному майбутньому є малоймовірною.
Такі дії можуть істотно загрожувати становищу білоруського диктатора Олександра Лукашенка та внутрішньополітичній стабільності країни, пише латвійське Бюро з захисту Конституції, яке виконує функції контррозвідки, повідомляє Delfi.
Фахівці бюро вважають, що наразі режим Лукашенка залишається стабільним – це досягається здебільшого за рахунок репресій та обмеження свободи слова. Втім, залежність Мінська від Москви зростає, як і вплив Росії на Білорусь. Російські інтереси продовжують домінувати в зовнішній політиці країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США послаблять санкції щодо Білорусі – NYT
Цілком імовірно, що багато з інструментів російського впливу в Білорусі збережуться навіть після відходу Лукашенка і російського диктатора Володимира Путіна.
Парламентські та президентські вибори 2024-го та 2025 років показали, що режим, як і раніше, контролює ситуацію в Білорусі. РФ також докладала зусиль щодо тіснішої інтеграції Білорусі в систему єдиної держави.
“Співпраця Лукашенка з Кремлем слугує гарантією президентських повноважень, що дає йому змогу утримувати владу та забезпечувати стабільність свого режиму. Однак білоруський диктатор усвідомлює, що така підтримка ставить під загрозу його здатність і надалі керувати країною, тому Лукашенко дедалі більше занепокоєний необхідністю зменшити ізоляцію Білорусі від Заходу, щоб урівноважити російський вплив”, – ідеться в доповіді.
Росія може використати Білорусь як стартову точку для нового повномасштабного вторгнення в європейські країни, зокрема Польщу та Литву, заявив Президент України Володимир Зеленський.
Путін планує збільшити чисельність своєї армії на 150 тисяч військових, що еквівалентно 12-15 дивізіям, які після навчань у Білорусі влітку та восени цього року можуть розпочати наступ на європейські держави, сказав він.