В Києві розпочався фестиваль документального кіно Docudays UA

Головна Сторінка » В Києві розпочався фестиваль документального кіно Docudays UA

У Київському кінотеатрі “Жовтень” відбулося відкриття міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Концепція та назва цьогорічного фестивалю – “10 років триденної війни, яка триває три сторіччя”, повідомляє “Радіо Свобода”.

Фільми традиційно змагатимуться в конкурсах Docu/світ, Docu/Україна та Docu/Коротко.

На окрему нагороду Rights Now! номінували 10 стрічок, обраних з усіх фестивальних програм. Перемогу у цій номінації отримає кіно, що “досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найцікавіші події червня

Фестиваль відкрив фільм українсько-канадської режисерки Оксани Карпович “Мирні люди”, у якому використані перехоплені телефонні розмови між російськими солдатами та їхніми сім’ями. Стрічка отримала відзнаку на 74-му Берлінському кінофестивалі.

У кожній конкурсній програмі працюватиме окремий склад журі, до якого входять зарубіжні та українські експери та експертки. Новацією фестивалю є журі Спілки кінокритиків України, яке обере власного переможця/-ницю в національному конкурсі.

Фестиваль триватиме до 9 червня. Глядачі зможуть переглянути фільми у кінотеатрі “Жовтень” та KINO42. У програмі цьогорічного фестивалю 62 фільми з 34 країн світу, з них 19 – українські.

23 травня у Києві провели 13-ту Національну музичну премію YUNA.

Нагороди вручали за досягнення у музиці 2023 року.