В Міноборони заявили про спробу зірвати закупівлі продуктів для військових

Головна Сторінка » В Міноборони заявили про спробу зірвати закупівлі продуктів для військових

Міністерство оборони заявило про спробу зірвати закупівлі продуктів для військових.

Компанія, пропозицію якої відхилили на торгах, подала до суду та заблокувала процес визначення переможців. Про це йдеться в повідомленні міністерства.

1 та 2 листопада на платформі електронних закупівель Prozorro Міноборони оголосило про проведення спрощеної закупівлі харчів для війська. В одній з областей було виставлено лот на закупівлю їжі.

Міноборони відхилило пропозицію однієї компанії, яка змагалася за цей лот. Як пояснюють, ця компанія з 2016 року взагалі не проводила будь-яку фінансово-господарську діяльність, її банківські рахунки були закриті, а документи на підтвердження кваліфікаційних критеріїв – відсутні.

Крім цього, серед учасників лотів, у цієї компанії були найвищі цінові пропозиції.

Утім, компанія у відповідь подала до суду та заблокувала процес визначення переможців. Міноборони вважає, що ця компанія взяла участь у торгах з метою зірвати процес своєчасного постачання на перший квартал 2024 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Афінах затримано підозрюваного у розкраданні коштів Міноборони України

Міністерство вже звернулося до правоохоронців із заявою про кримінальне правопорушення за статтею – перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань.

Заступник міністра оборони Дмитро Кліменков наголосив, що будь-яка компанія може подати пропозиції, але при цьому може не завантажити всі необхідні підтверджувальні документи. Уже після аукціону розглядають документи учасників: якщо вони не відповідають кваліфікаційним вимогам, такий учасник відхиляється.

“Уже були випадки, коли окремі компанії зловживали принципами відкритості та вдавались до маніпуляцій українським законодавством. Однак такі судові позови не були успішними. Наголошую, міністерство буде жорстко, в межах закону, реагувати на подібні спроби атак на публічні закупівлі для потреб ЗСУ”, – сказав він.

У Міноборони кажуть, що ознаки подібної “схеми” помітили на торгах і за іншими лотами. Міноборони готує заяви до правоохоронних органів за всіма випадками.

Одразу після появи нового підрозділу “Державного оператора тилу”, в Міноборони анонсували запровадження нових реформ.

Йдеться про реорганізацію процесів забезпечення військових усім необхідним: від харчування, одягу до засобів захисту і медицини.

Новий очільник “Державного оператора тилу” Арсен Жумаділов заявив про наміри змінити підходи до закупівель, а також про плани постачати в армію товари виключно українського виробництва.