В Мінреінтеграції назвали кількість українців, які перебувають у російському полоні

Головна Сторінка » В Мінреінтеграції назвали кількість українців, які перебувають у російському полоні

У російському полоні перебувають щонайменше 4337 українців.

Такий результат підрахунків спеціальної комісії при міністерстві реінтеграції, яку створили у листопаді минулого року. За даними комісії, із українських полонених 3574 осіб – це військові, і ще 763 – цивільні.

Саме за результатами розгляду окремих справ комісією дані про полонених вносяться до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головна проблема з обміном Росія не хоче забирати своїх громадян

Вже за інформацією з цього реєстру звільненим полоненим, а також родичам тих, хто і надалі перебувають в російському полоні, виплачують грошову допомогу.

Від початку поточного року за цією статтею з бюджету виплатили 422 млн грн.

Наприкінці минулого року українських військовополонених, за даними уповноваженої президента з питань захисників України Альони Вербицької, було близько 3,4 тис. За її словами, ще 15 тисяч зникли безвісти.

За даними МВС, зниклих безвісти військових 15 тисяч, а цивільних – 11 тисяч.

З 1 лютого 2023 року в Україні змінився порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям.

Зміни торкнулися як додаткової винагороди, так і основних виплат. Соціальна інформаційна платформа нагадує, що звільнені з полону українці мають право на отримання 100 тис. грн щорічно під час перебування у полоні та 100 тис. грн одноразово після звільнення.