fbpx

В МЗС України відповіли Сійярто на його звернення до Байдена і Путіна

Головна Сторінка » В МЗС України відповіли Сійярто на його звернення до Байдена і Путіна

В міністерстві закордонних справ України відреагували на заяви глави МЗС Угорщини Петера Сійярто щодо “переговорів” президентів США та Росії.

За словами речника українського МЗС Олега Ніколенка, Угорщина нині не може диктувати Україні та світові умови щодо мирних переговорів, оскільки замість допомоги Будапешт обрав іншу сторону. Про це Ніколенко написав у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очільник МЗС Словаччини обматюкав Орбана

“Угорський міністр закордонних справ міг би зробити набагато більшу послугу людству, якби перестав підігрувати Росії. Лише в мріях окремих угорських політиків можливі переговори щодо України без самої України. Угорщина знаходиться не в тій позиції, аби вирішувати, коли мають починатися мирні переговори. Будапешт мав можливість допомогти вибороти мир в Україні та Європі, але став на іншу сторону історії”, ‒ наголосив Ніколенко.

Якщо Сійярто дійсно піклується про якнайшвидше завершення війни, то в МЗС України йому радять перед наступним візитом до Москви або Мінська заїхати до Братислави.

“У Словаччині чудово розуміють нинішні загрози в Європі. Упевнені, що наші словацькі колеги змогли би дати кілька мудрих порад”, ‒ додав Ніколенко.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто закликав провести прямі переговори президента США Джо Байдена та президента Росії Володимира Путіна. Він вважає, що це сприятиме закінчення війни.

13 лютого Петер Сійярто прибув до Мінська з метою мирних переговорів. Це був перший за дуже тривалий період візит європейського посадовця такого рівня до Мінська.

Сійярто після візиту заявив, що закликав до “якнайшвидшого досягнення миру”.

Generated by Feedzy