В “Нафтогазі” сказали, чи зросте ціна на газ цієї зими

Головна Сторінка » В “Нафтогазі” сказали, чи зросте ціна на газ цієї зими

Цієї зими збільшення тарифів на газ для населення і для підприємств не буде.

Залишаться регульовані ціни. Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” заявив голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов.

Він запевнив, що взимку залишаться регульовані ціни – тобто ціни не збільшуються як для населення, так і для підприємств теплокомуненерго.

“В цьому плані не треба перейматися цим питанням. Але, якщо говорити про розвиток енергетичної системи України, модернізацію, кроки вперед, то маємо дбати про питання, які стосуються все ж таки ринку енергії і впровадження ринкових механізмів”, сказав Чернишов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві злетіли ціни на житло

Він також сказав, коли відбудеться ринкове регулювання ціни на газ.

“Це, безумовно, питання, яке має вирішуватися виключно при стабілізації ситуації, в першу чергу військової стабілізації. Тому я б зараз його не піднімав, щоби нікого не лякати. Але, безумовно, для того, щоб розвинути суттєво енергетичну структуру, інфраструктуру України, маємо запроваджувати ринкові механізми. І, безумовно, ця реформа є ключовою”, – додав очільник “Нафтогазу”.

“Нафтогаз України” не може продовжити контракт на транзит російського газу до Європейського Союзу через Україну, який закінчується в кінці наступного року.

Хоча ЄС може підняти це питання в найближчий місяць. Про це заявив голова правління компанії Олексій Чернишов в інтерв’ю DW.

За словами Чернишова, єдина причина, чому Україна досі здійснює транзит російського газу, – підтримка країн Євросоюзу, “особливо країн, які не мають виходу до моря”.