В Одесі працівники ТЦК затримали чоловіка з олігофренією: його визнали придатним до служби за 30 хвилин

Головна Сторінка » В Одесі працівники ТЦК затримали чоловіка з олігофренією: його визнали придатним до служби за 30 хвилин

На вулиці міста Одеси працівники ТЦК затримали молодого чоловіка, який страждає від олігофренії.

Вони відправили його на ВЛК, де за 30 хвилин визнали придатним для служби в армії. У військкоматі виправдовують дії своїх працівників тим, що у затриманого не було при собі довідки, яка підтверджує діагноз, пише ТСН.

Цей випадок, який стався ще 30 травня, підтвердили в Одеському обласному ТЦК та СП.

Авторка відео, яке було поширено в мережі, стверджує, що, окрім очевидної розумової відсталості, у затриманого також є вади серця. Однак під час огляду в лікарів, який тривав усього пів години, жодних недоліків у здоров’ї, які б дозволили визнати його непридатним, не було виявлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті військовозобов’язаний помер під час транспортування у навчальний центр

В Одеському обласному ТЦК та СП стверджують, що співробітники військкомату діяли “в межах правового поля” та нагадали, що за нормами чинного законодавства громадяни з діагнозом “олігофренія легкі ступені” можуть бути визнані придатними до військової служби у тилових частинах забезпечення.

“Хлопець пройшов військово-лікарську комісію згідно з установленим порядком і був визначений придатним до проходження служби. Усі процедури відбувалися відповідно до законодавства, яке регламентує порядок проходження медичних оглядів під час мобілізації”, – запевняють у військкоматі.

Також в обласному ТЦК звернули увагу на те, що затриманий на вулиці молодий чоловік не надав працівникам військкомату та лікарям на ВЛК медичних довідок, які підтверджують його діагноз.

“Кожен повинен постійно мати з собою військово-облікові документи, які засвідчують наявність хвороб чи інших причин, що можуть бути підставою для звільнення від мобілізації. Відсутність таких документів може призвести до непорозумінь та непередбачуваних ситуацій”, – попередили військові у своєму повідомленні.

У коментарі до цього допису один з користувачів соцмережі висловив здивування тим, що лікарі ВЛК не ознайомилися з уже встановленими діагнозами військовозобов’язаного у реєстрі ЕСОЗ (Електронній системі охорони здоров’я), як цього вимагає наказ 402 Міністерства оборони.

На Закарпатті в одному з ТЦК 23 травня раптово помер військовозобов’язаний, у якого різко погіршилося самопочуття.

За висновком військово-лікарської комісії, він був придатним до служби. Про це йдеться в офіційній заяві Закарпатського обласного ТЦК та СП.

Там зазначили, що за цим фактом призначено службову перевірку.