fbpx

В Олександра Поліщука обірвався тромб

Головна Сторінка » В Олександра Поліщука обірвався тромб

У Києві не стало історика й колекціо­нера 67-річного Олександра ПОЛІЩУКА. В чоловіка обірвався тромб.

 Олександр був близьким товари­шем мого чоловіка. Знаю його з 2004 року. Моя рідна мова російська, української ніколи не вчила. Почала нею розмовляти й досі говорю завдяки Поліщуку. З поваги до нього абсолютно всі переходили на українську. Якщо з ним не говорити державною мовою відчувалося, що принижуєш себе. Він умів у неї закохати, розповідає подруга Ліна Волошина. Олександр був одним зі стовпів української нації. Розмовляв з усіма так, щоб не принизити, але подати свою ідею.

Олександр Поліщук досліджував трипільську культуру. Колекціонував старовину. 2006-го з однодумцями в селі Трипілля Обухівського району на Київщині заснували історико-археологічний музей “Прадавня Аратта Україна”. Це єдиний приватний заклад, присвячений цій культурі.

2006 року приїхали чиновники високого рангу з Тайваню. Спершу наші чини готували його на відповідному рівні, бо мова йшла про інвестиції. Але потім різко передумали. Делегація застряла в аеропорту, їм не давали візи. Посадовці ховалися, а тайці це розуміли. Щоб якось залагодити прикрість, для гостей влаштували зустріч із українськими митцями. Серед них був і Поліщук. Він почав розказувати про Трипілля і показувати знахідки, яким більш як 7,5 тисячі років. Відтоді вони підтримували стосунки з Поліщуком. Досі цікавляться ним і Трипіллям, каже Волошина.

В Олександра Поліщука залишилися дружина й четверо дітей.