fbpx

В “Опорі” натякнули, що Терехов – нелегітимний мер. Звертаються до поліції та Ради

Головна Сторінка » В “Опорі” натякнули, що Терехов – нелегітимний мер. Звертаються до поліції та Ради

З огляду на кількість дільниць на виборах мера Харкова, результати на яких могли незаконно викривити в протоколах районних ТВК про підсумки голосування, виникли серйозні ризики делегітимізації виборчого процесу загалом.

Про це в п’ятницю заявила громадянська мережа “Опора”.

Дані протоколів щонайменше 40 із 605 дільниць не збігаються з даними протоколів ДВК про підрахування голосів, заявляють спостерігачі.

“Опора” заявила про інциденти з ознаками фальшування результатів.

Закликала міську виборчу й районні в Харкові виборчі комісії забезпечити безперешкодний доступ до протоколів ДВК про підрахування голосів виборців і протоколів про підсумки голосування. І оприлюднити усі документи щодо інцидентів з ознаками викривлення результатів волевиявлення громадян.

Також – утриматися від завчасної реєстрації міського голови до повного завершення виборчих спорів, пов’язаних з імовірним фальшуванням результатів голосування.

Водночас спостерігачі закликають міську раду утриматися від поспішних заходів із приведення до присяги новообраного мера.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слідом за “Опорою” про фальсифікацію виборів мера Харкова заявив КВУ

“Опора” звернулася до Національної поліції.

“Невідкладно поінформувати громадськість про перші результати розслідування фактів щодо фальсифікації підсумків голосування”, – закликали вони.

Також закликали партії, які мають фракції у Верховній Раді, публічно заявити про підтримку всебічного розслідування.

Невідкладно розпочати парламентський діалог про створення тимчасової слідчої комісії щодо вивчення спроб викривлення волевиявлення громадян на виборах мера Харкова й попередніх національних і місцевих, забезпечення невідворотності покарання за виборчі злочини.

Внести зміни до виборчого законодавства щодо функціонування інформаційно-аналітичної системи “Місцеві вибори” й невідкладного оприлюднення протоколів підрахування голосів на окремих дільницях.

Створити правові умови для можливостей оскарження виборчих порушень на досудовій стадії.

31 жовтня в Харкові відбулися вибори мера. 1 листопада голова міської територіальної виборчої комісії оголосила Ігоря Терехова переможцем із результатом 50,66%.

Терехов – секретар Харківської міської ради. Після смерті Геннадія Кернеса став в. о міського голови.

“Опора” повідомила про інформаційні атаки на спостерігачів.