В Росії вперше було публічно представлено ЗРК С-500 “Прометей”: що про нього відомо

Головна Сторінка » В Росії вперше було публічно представлено ЗРК С-500 “Прометей”: що про нього відомо

На форумі “Армія-2024” в Росії було публічно представлено зенітно-ракетний комплекс С-500 “Прометей”.

Він нібито може збивати гіперзвукові цілі. Про це повідомляє Defence Blog.

Зазначається, що С-500 було взято на озброєння російської армії ще у 2021 році, однак публічно “Прометей” представлено вперше. Система нібито може забезпечувати протиповітряну оборону великої дальності та від широкого спектра повітряних загроз.

Зазначається, що С-500 є дорожньо-мобільною системою, яка побудована на шасі БАЗ-69096 з транспортно-установчими пусковими установками 10×10. Ймовірно, С-500 буде заміною системі протиракетної оборони А-135, яка захищала Москву та її околиці. Окрім цього С-500 буде доповненням до вже наявної системи С-400 “Тріумф”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буданов розповів про комплекс С-500 у Криму

Що відомо про С-500

Однією з особливостей С-500 є її універсальність – вона може бути налаштована для запуску різних ракет. Це дозволяє їй справлятися з різними загрозами на різних дальностях і висотах.

Як заявляють розробники, С-500 нібито може успішно ліквідовувати як аеродинамічні, так і балістичні цілі.

Серед них:

ракети середньої дальності;
міжконтинентальні балістичні ракети;
гіперзвукові крилаті ракети;
низькоорбітальні військові супутники;
ударні безпілотники;
стратегічна авіація противника.

Радіолокаційна установка С-500 здатна виявляти цілі на дистанціях до 800 км, радіус їх ураження досягає 600 км, а висота – до 250 км. Вона нібито має засоби засобами радіоелектронної боротьби останнього, шостого покоління, які зможуть повністю пригнічувати електронне обладнання цілей.

Розробляти С-500 почали ще у 2009 році, однак досі росіяни не змогли налагодити серійне виробництво систем. Перший бригадний комплект С-500 “Прометей” поставили в 15-ту армію спеціального призначення Повітряно-космічних сил Росії у жовтні 2021 року. Він відповідає за захист Москви та центрального регіону Росії.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко дав вказівки на посилення угруповання військ на Гомельському і Мозирському тактичних напрямках.

Вони межують із Київською та Чернігівською областями. Про це повідомив міністр оборони країни Віктор Хренін, якого цитує БЕЛТА.

За його словами, військові частини сил спеціальних операцій, сухопутних військ, ракетних військ, зокрема реактивні системи “Полонез” і комплекси “Іскандер”, отримали завдання на здійснення маршів у призначені райони.