Верховна Рада винесе угоду про корисні копалини на ратифікацію без багатьох ключових моментів, які мають бути визначені і закріплені у додаткових технічних угодах.
Про це заявив військовий експерт Євген Дикий в ефірі Радіо NV.
Він вважає, що Україна “подарувала” президенту США Дональду Трампу до 100 днів його президенства “умовну перемогу” шляхом підписання угоди про надра.
“Це ще, насправді, велике питання, як далі розвиватиметься історія з цією угодою. Питання далеко ще не закрите”, – зауважив Дикий.
За словами експерта, попередній варіант угоди містив 90 сторінок, а підписаний варіант угоди має 12 сторінок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угода США та України про надра не принесе швидких прибутків – Reuters
“Це 1/8 від питань, які будуть обговорюватися. На самих цих 12 сторінках, які ми підписали, там дійсно нічого трагічного, нічого непоправного немає. Це правда. Угода не страшна на відміну від того, що нас американці базово пропонували. Але, там є такий момент – ціла низка ключових питань винесена із цих 12 сторінок. Саме тому ці питання є дуже серйозними і їх не встигли узгодити, бо позиції сторін дуже сильно розходяться. Вони мають бути винесені у так звані технічні угоди”, – пояснив він.
Дикий додав, що технічні угоди ще не готові.
“І чесно кажучи, поки ми їх не побачимо, взагалі важко оцінювати, насправді, на що ми підписуємося. І те, що парламент ратифікуватиме, швидше за все, ці 12 сторінок, не маючи технічних угод – це багато що говорить, при чому, не про хороше у цій угоді”, – зазначив він.
Експерт висловив думку, що наразі Україна поки що нічого сильно не втратила, але вступила в зону великих ризиків.
Угода між США та Україною щодо корисних копалин гарантує нам поставки систем протиповітряної оборони.
Документ також містить визнання євроінтеграційного курсу України. Всі природні ресурси – включно з нафтою, газом, літієм та іншими копалинами – залишаються у повному розпорядженні української держави. Україна змогла відстояти свої інтереси та усунути надто жорсткі умови, запропоновані раніше.