В Україні можуть підняти податки, якщо країна не отримає допомоги від США

Головна Сторінка » В Україні можуть підняти податки, якщо країна не отримає допомоги від США

Україна розробляє план, який допоможе їй отримати необхідні кошти та покрити бюджетний дефіцит у випадку, якщо фінансова допомога від США буде заблокована.

Цей план включає три ключові елементи: розширення продажу внутрішніх облігацій, підвищення податків та скорочення витрат. Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на джерела.

За даними агентства, українські чиновники мають запропонувати цей план МВФ під час триденного візиту його співробітників до Києва наступного тижня.

“Хоча Україна виконує свої зобов’язання, Міністерство фінансів та Національний банк вважають, що існує ризик того, що рада директорів МВФ не схвалить наступну виплату кредиту без фіскального плану, якщо кошти США все ще будуть заблоковані. За програмою МВФ Київ цього року має отримати $5,3 млрд”, – пише Bloomberg.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримала від союзників США допомогу в $178 млрд

Агентство пише, що основним джерелом коштів для заміщення американських є розширення внутрішніх державних запозичень. Українські банки мають високий рівень ліквідності, і уряд очікує, що вони продовжать інвестувати кошти у високодохідні державні облігації.

Це може принести щонайменше $5 млрд доходів цього року. Уряд також може підвищити податки або скоротити витрати за потреби.

Україна запропонувала обговорити з МВФ “план дій” на випадок, якщо іноземна допомога буде перервана, заявили в НБУ у коментарі для Bloomberg. Нацбанк, як і раніше, очікує, що допомога відновиться “в найближчі місяці”, і МВФ поділяє цю думку, йдеться у заяві.

“Заходи, передбачені Планом Б, наразі обговорюються і потенційно включатимуть активізацію внутрішнього ринку запозичень, фіскальну оптимізацію та консолідацію”, – заявили в НБУ, додавши, що очікують на успіх майбутнього перегляду програми МВФ.

8 лютого Сенат США зробив крок до ухвалення пакета з допомогою Україні, Ізраїлю і Тайваню. Законопроєкт передбачає $61 млрд для України на підтримку її зусиль з протистояння агресії РФ.

Крім того, 1 лютого лідери ЄС досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 млрд.