В Україні після тривалого періоду стагнації почали зростати ціни на цибулю

Головна Сторінка » В Україні після тривалого періоду стагнації почали зростати ціни на цибулю

Після тривалого періоду стагнації, в Україні почали зростати відпускні ціни на торішню ріпчасту цибулю.

Зростання цін у цьому сегменті, на думку гравців ринку, пов’язане з помітним скороченням пропозиції в умовах сезонного виснаження запасів цибулі в українських господарствах. При цьому торговельна активність на ринку цибулі трохи прискорилася, що також сприяє зростанню цін, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Так, сьогодні фермери пропонують цибулю в межах 12-18 грн/кг ($0,30-0,45/кг), що в середньому на 39% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирощувати цибулю можна китайським способом – основні переваги

Водночас вони зізнаються, що істотніше підвищити ціни їм поки що не вдається, оскільки покупці дедалі частіше залишаються незадоволені якістю пропонованої цибулі.

Зазначимо, що наразі цибуля в Україні коштує в середньому на 64% дешевше, ніж у перших числах травня минулого року.

Водночас виробники не впевнені, що їм вдасться й надалі підвищувати ціни на цю продукцію, оскільки якість цибулі у сховищах стрімко погіршується.

Під кінець квітня надлишок цибулі на ринку докотився і до України.

Зокрема, на найбільшому регіональному торговому майданчику EF Trade Platform почали з’являтися пропозиції цибулі за нульовою ціною.

Раніше цибулю безкоштовно почали роздавати у Казахстані та Узбекистані, а також згодовували її вівцям, знімаючи це на відео.