В Україні спостерігається відновлення тенденції зростання цін на буряк: аналітики назвали причини

Головна Сторінка » В Україні спостерігається відновлення тенденції зростання цін на буряк: аналітики назвали причини

Цього тижня в Україні спостерігається відновлення тенденції зростання цін на буряк.

Цьому сприяло підвищення попиту та пожвавлення торгової активності в даному сегменті. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Експерти зазначили, що більшість господарств призупинили продажі буряків високої якості. Вони очікують ще більшого зростання цін, і планують розпочати реалізацію цих коренеплодів на початку березня.

Так, станом на 23 лютого, українські господарства відвантажували столові буряки по 12-16 грн/кг ($0,31-0,41/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж минулого тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко подорожчали помідори: яка причина

За словами аналітиків, підвищувати відпускні ціни в даному сегменті фермерам дає змогу одразу кілька факторів.

“Насамперед подорожчанню сприяє підвищений попит на цю продукцію: буряки активно закуповують як оптові компанії, так і роздрібні мережі. При цьому пропозиція на ринку дещо обмежена, оскільки низка господарств вважає за краще утримуватися від продажів в очікуванні подальшого зростання цін”, – йдеться у повідомленні.

Слід зазначити, що зараз ціна на столові буряки в Україні в середньому на 74% дорожча, ніж в аналогічний період минулого року. Учасники ринку не виключають, що тенденція зростання цін може бути тимчасовим явищем.

В Україні дорожчають продукти, зокрема, зростають ціни на овочі.

Серед причин називають російську війну проти України. Зростання цін на овочі зумовлене тими ж причинами, що й на молочну продукцію, вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, ціни на овочі зросли по-різному.