В Україні стрімко дорожчає популярний овоч: яка причина

Головна Сторінка » В Україні стрімко дорожчає популярний овоч: яка причина

В Україні стрімко дорожчає цибуля. Причиною подорожчання став високий попит на овоч і брак продукції високої якості.

Відпускні ціни на цибулю продовжують зростати, зазначили аналітики EastFruit.

“Поточного тижня торгівля цибулею активізувалася, що дало змогу продавцям підвищити відпускні ціни. Водночас ціни підняли тільки постачальники якісної цибулі, пропозиція якої скорочується. Лише з кінця минулого тижня ріпчаста цибуля в українських господарствах подорожчала в середньому на 19%. Сьогодні фермери пропонують якісну цибулю до продажу по 14-22 грн/кг ($0,36-0,56/кг), тоді як тиждень тому ціна на якісну продукцію не перевищувала 18 грн/кг ($0,46/кг)”, – йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар дешевшає третій день поспіль, що з іншими валютами

Зростання цін на цибулю зумовлене високим попитом у той час, як учасники ринку скаржаться на недостатню пропозицію продукції високої якості.

“Ціна на цибулю в Україні в середньому на 58% нижча, ніж на початку травня 2023 року. Водночас не виключено, що тенденція до подорожчання цибулі збережеться, а темпи зростання цін на цибулю лише прискорюватимуться в міру скорочення запасів”, – додали експерти.

Цього року ціни на капусту в Україні у середньому на 55% нижчі, ніж у квітні 2023 року. Рік тому її продавали по 15-18 грн/кг. Ринкові аналітики кажуть, що ціна на капусту буде падати і далі відповідно до подальшого погіршення якості.