fbpx

В Україні вперше виявили найзаразніший варіант Covid-штаму Delta

Головна Сторінка » В Україні вперше виявили найзаразніший варіант Covid-штаму Delta

В Україні зафіксували появу найбільш заразного зараз штаму коронавірусу Delta AY.4.2, який уперше виявили в Дніпрі.

Про це свідчить свіже дослідження Інституту молекулярної біології й генетики (ІМБІГ).

Зазначається, що вперше цей штам зафіксували у Великій Британії улітку 2021 року.

Згідно з даними досліджень ІМБІГ, в Україні досі переважає “материнський” штам Delta, так званий “індійський” його виявили у 60% зразків, які взяли у 75 хворих восьми регіонів України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З’явився новий штам Covid-19 з трьома десятками мутацій – вчені

“У решті досліджуваних зразків виявлено дев’ять різних варіантів цього штаму. Серед них є Delta AY.4, котрий. Як уже довели британські вчені, він має підвищений рівень контагіозності (тобто швидкості інфікування. – Gazeta.ua) у порівнянні з “материнським” індійським штамом. Науковці ІМБГ виявили Дельта AY.4 штам у восьми досліджуваних зразках”, – ідеться у повідомленні

За даними науковців, найбільше цією мутацією уражена Волинь.

“Важливо підкреслити: і сам індійський “материнський” штам, і його мутовані варіанти мають дуже високий рівень контагіозності у порівнянні з уханським штамом SARS-CoV-2, що прийшов у світ у грудні 2019 року з Китаю, та британським “Альфа”, який спричинив попередню хвилю захворювання в Україні й світі”, – підкреслили науковці.

Інфікований пацієнт Covid-штамом Delta споживає медичний кисень у п’ять-шість разів більше, якщо порівнювати з попередніми хвилями пандемії, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, середні витрати рідкого кисню в лікарнях на добу порівняно з аналогічним періодом квітня 2021 року збільшились вдвічі.