В Україні зростуть тарифи на комунальні послуги ‒ прогноз НБУ

Головна Сторінка » В Україні зростуть тарифи на комунальні послуги ‒ прогноз НБУ

В Україні зростатимуть тарифи на окремі комунальні послуги, в тому числі й під час війни.

Однак, значне їх підвищення очікується у повоєнний період. Про це свідчать дані “Інфляційного звіту” Національного банку України за липень 2023 року.

В НБУ зазначають, що цього року важливим чинником стримування інфляції залишається мораторій на підвищення тарифів на окремі послуги ЖКГ, зокрема газ, гарячу воду та опалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогноз інфляції в Україні покращився

Тарифи на електроенергію для домогосподарств у червні підвищилися дещо більше, ніж очікував НБУ. Однак це не завадило подальшому зниженню адміністративної інфляції. Річні темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися до 12,5%.

Нацбанк прогнозує, що адміністративна інфляція залишатиметься високою. У 2024 році вона зросте до 15% насамперед через подальше подорожчання тютюнової продукції та окремих послуг ЖКГ.

За прогнозами НБУ, у 2025 році адміністративна інфляція пришвидшиться до 19% передусім на тлі завершення дії мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання та “об’єктивної необхідності їхнього підвищення”.

“З огляду на високу соціальну значущість цього питання, очікується, що підвищення тарифів буде поетапним і триватиме впродовж кількох років разом із розширенням соціальної підтримки”, ‒ зазначають в НБУ.

У серпні 2023 року 12 постачальників пропонують річні тарифи на газ для населення. Ціни коливаються від 7,70 до 10 грн за куб.

Щонайменше до 30 квітня 2024 року ціна на газ для населення від залишиться незмінною і складатиме 7,96 грн за куб. м (з ПДВ). Про це повідомила компанія Нафтогаз.