В Україні з’явиться полігон для тестування ШІ-технологій у розмінуванні

Головна Сторінка » В Україні з’явиться полігон для тестування ШІ-технологій у розмінуванні

Україна опрацьовує можливість створення сучасного випробувального полігону для тестування нових технологій, які використовуються в процесах розмінування.

Зокрема йдеться про залучення штучного інтелекту (ШІ), повідомляє Міноборони.

Зазначається, що про це йшлося під час робочої зустрічі фахівців оборонного відомства, Мінекономіки, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Програми розвитку ООН та інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google більше не буде обмежувати використання штучного інтелекту для виготовлення зброї

Вказується, що проєкт зі створення такого полігону спрямований на підвищення ефективності гуманітарного розмінування, апробацію інновацій та обмін досвідом між українськими та міжнародними партнерами.

За словами представниці Головного управління протимінної діяльності Ольги Дробот, полігон, що перебуває у розпорядженні Міноборони, може стати унікальною платформою для проведення спільних досліджень, випробувань та навчання у цьому напрямку.

Посадовиця наголосила, що новітні технології та їх розвиток дозволяють суттєво прискорити процес нетехнічного обстеження територій та зменшить ризики для демінерів і населення.

Крім того, сторони обговорили нові підходи до аналізу супутникових та аерофотознімків для картографування замінованих територій, а також використання нейромереж для автоматичного розпізнавання мінних полів й інтеграцію сучасних алгоритмів штучного інтелекту в процеси планування й безпечного розмінування.

Корпорація Google видалила зі своїх етичних принципів щодо штучного інтелекту зобов’язання не застосовувати його для потенційно шкідливих цілей.

Раніше принципи Google щодо ШІ перераховувалися чотири заборонені сфери застосування.

До них зарахували зброю, системи спостереження, технології, які “завдають або можуть завдати загальної шкоди”, а також випадки використання, що суперечать принципам міжнародного права і правам людини.