В українському місті розкопали древній цвинтар

Головна Сторінка » В українському місті розкопали древній цвинтар

На території колишнього жіночого монастиря у місті Дубно Рівненської області археологи знайшли два поховання монахинь.

1592 року князь Василь Острозький заснував тут православний жіночий монастир. У XVII у столітті він перейшов у Василіанський унійний орден, повідомляє “Суспільне”.

Поховання монахинь датують XVIII XIX століттями, розповів голова громадської організації “Дубенський археологічний осередок” Андрій Бердецький.

За тиждень розкопок знайшли могилу та склеп. Останній частково пограбували, археологи не відшукали там нагрудного хреста.

“Вона єдина похована у мурованому склепі. Те, що це склеп, ми зрозуміли одразу, тому що перші цеглини, які ми виявили, покладені навскіс. Це, скоріш за все, була жінка, тому що серед знахідок було багато булавок. Ми вирішили, що це була або одна з настоятельок монастиря, або монахиня високого статусу”, пояснив Бердецький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розповіли про найдавніший храм Волині

Труна лежала на двох цеглинах. На них були рештки черепа і все, що поклали на обличчя.

Найбільш цінними знахідками називають медальйон і кілька монет. Є багато намистин. В іншому захороненні речей не знайшли.

“Інший кістяк належить людині підліткового віку, можливо, це молода монашка. Його ще буде досліджувати антрополог, який зможе, принаймні, визначити стать, приблизний вік і деталі по прижиттєвих хворобах чи травмах”, зазначив він.

Усі знахідки археологи передадуть у Дубенський державний історико-культурний заповідник.

Археологи розповіли, що нещодавно відкриті підземелля вежі Чарторийських луцького Окольного замку вели до приміщення міського єзуїтського колегіуму XVII ст. Нині тут досліджують 7 кімнат, в одній з яких є хід у таємну.