В Україну з Африки злетілися червонокнижні птахи – фото зачарують

Головна Сторінка » В Україну з Африки злетілися червонокнижні птахи – фото зачарують

До Національного природного парку “Тузлівські лимани” на Одещині прилетіли червонокнижні птахи сиворакші.

Пернаті майже тиждень перебувають у заповідній зоні, повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв 12 травня.

За його інформацією, щоб дістатися України, птахи подолали 6 тис. км. Летіли з Південної Африки.

“Сиворакші пролетіли через багато мирних країн та прибули в Україну. Зазвичай вони вибирають затишні місця на схилах наших заповідних лиманів. Вибираючи обриви над лиманами, протяжність яких величезна, вони підчищають старі нори і незабаром загніздяться”, розповів Русєв.

У серпні птахи мають відлітати назад в Африку. Там завжди з нетерпінням чекають аборигени далекого континенту, зауважив вчений.

Сиворакша зникаючий вид пернатих. Це сталося через систематичні рубки лісів та інтенсивне ведення сільського господарства з масовим використанням інсектицидів, що прирікає сиворакш на голод, каже Русєв.

В їхньому раціоні переважають великі наземні комахи. Також вони полюбляють дощових черв’яків, невеликих ящірок, гризунів та жаб.

Сиворакша розміром з голуба. Тривалість життя перелітної до дев’яти років.

Цьогоріч до заповідника “Тузлівські лимани” прилетіли рожеві фламінго. Зазвичай яскраві зграї птахів перебувають у нацпарку лише кілька днів, але наразі понад три сотні фламінго вже понад два тижні кочують заповідними лиманами.