В Укренерго терміново звернулися до українців через ситуацію з електроенергією

Головна Сторінка » В Укренерго терміново звернулися до українців через ситуацію з електроенергією

Через похолодання та хмарну погоду споживання елетроенергії стрімко зростає на 6,5% більше аналогічного показника 15 квітня.

Через це українців закликають з 19:00 до 22:00 години “розумно” споживати електроенергію. Про це інформує пресслужба Укренерго.

Для того, щоб покрити таке зростання потрібно додатково включити 3-4 блоки на теплових електростанціях.

“Але зараз такої можливості немає – теплові електростанції є однією з основних цілей ракетних ударів росіян. Вчора добовий максимум споживання був близько 21:00. Він майже на 2% перевищив максимальне споживання понеділка 15 квітня”, – повідомляють енергетики.

В Укренерго закликають українців від 19:00 до 22:00 години обмежити користування потужними енергоємними приладами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ДТЕК назвали умови, за яких по всій країні введуть погодинні графіки відключення світла

“Вчора, 16 квітня, в години вечірнього максимуму споживання в енергосистемі не вистачало електроенергії – був наявний дефіцит. Для підтримки балансу в енергосистемі Укренерго з 20:00 до 22:00 залучав аварійну допомогу від операторів енергосистем Польщі, Словаччини та Румунії загальним обсягом 400 МВТ*год”, – зауважили у компанії.

Також, за даними енергетиків, на ранок через дощ та шквальний вітер без світла повністю та частково залишаються близько 17 населених пунктів в Київській, Сумській та Чернігівській областях. Залишаються знеструмленими 107 споживачів в Запорізькій області. Ремонтні бригади працюють над заживленням споживачів.

“На теплових електростанціях продовжуються аварійно-відновлювальні роботи після масованої ракетної атаки 11 квітня. Роботі сонячних електростанцій перешкоджає щільна хмарність в усіх регіонах. На атомних електростанціях триває планова ремонтна кампанія”, – додали у компанії.

Росія поновила атаки на енергетичну інфраструктуру України.

Тому українцям потрібно готуватися до будь-яких сценаріїв весною та влітку, заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю телеканалу “Рада”.

Останні російські удари по українській енергетичній інфраструктурі викликали набагато більше наслідків, ніж атаки взимку 2022-2023 років.