В Узбекистані видали спецнаказ щодо Казахстану

Головна Сторінка » В Узбекистані видали спецнаказ щодо Казахстану

В Узбекистані блогерів та журналістів, які намагаються висвітлювати події у сусідньому Казахстані, викликали до правоохоронних органів. Там попросили “менше писати на цю тему” та “не розповсюджувати відеозаписи”.

Про це розповіли самі ж блогери та журналісти на правах анонімності, пише “Радио Озодлик”.

Один із блогерів сказав, що заборону на висвітлення подій наклала Служба державної безпеки Узбекистану. За його словами, навіть центральні видання, радіо та телеканали в Узбекистані промовчали про заворушення в Казахстані.

“Я розмістив на своїх каналах два-три відеоролики про мародерство в Казахстані. Але потім мені зателефонували з Агентства інформації та масових комунікацій, попросили видалити ці відеоролики й більше не розміщувати їх. Від нас зажадали не говорити, не показувати та не обговорювати події в Казахстані”, – розповів він.

За словами іншого співрозмовника, співробітники Служби держбезпеки та дільничний інспектор вимагали у нього письмове пояснення через пости про події в Казахстані.

Низка активістів в Узбекистані розповіли, що останнім часом їм надходять “погрози” з анонімних профілів, а дописи та коментарі про події в Казахстані “зазнають атак”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генерал-майор поліції в Казахстані наказав не стріляти в людей, після чого застрелився

Співрозмовник з Узбекистану, який є активним користувачем соцмереж, каже, що напередодні його викликали на “бесіду” до органів внутрішніх справ через пост під назвою “Коли ж прокинутися узбеки?”

“Через цей пост мені сказали: “Не пишіть такі небезпечні речі, не пишіть про казахів, ходіть тихо”. Потім мене змусили написати розписку. У ній я написав, що зобов’язуюсь не висвітлювати події в Казахстані та попереджений про відповідальність. Одним словом, зі мною провели профілактичну бесіду”, – розповів він.

Додав, що “роз’яснювальна робота” ведеться не лише з тими, хто висвітлює події в Казахстані, а й із тими, хто різко висловлює свою думку та залишає коментарі під постами блогерів.

За словами тамтешніх блогерів, події я в Казахстані бурхливо обговорюється в закритих групах соцмереж. Один із місцевих журналістів розповів також, що про “казахський бунт” дозволили писати лише “придворним блогерам” та тим, хто отримав спеціальний дозвіл.

2 січня в Казахстані спалахнули масові протести через ціну на скраплений газ, який з початку року подорожчав удвічі.

5 січня на всій території Казахстану запровадили режим надзвичайного стану.

Президент країни Касим-ЖомартТокаєв наказав армії стріляти на ураження в мітингувальників. Скільки загинули осіб внаслідок зачисток – невідомо.