В якому порядку писати правильно ім’я, прізвище та ініціали

Головна Сторінка » В якому порядку писати правильно ім’я, прізвище та ініціали

Коли оформляємо будь-які документи, спочатку треба писати прізвище, а потім – ініціали. Ці вимоги затверджені Кабінетом міністрів України.

Мовознавець та вчитель Олександр Авраменко розповів, як правильно писати ім’я та прізвище у різних ситуаціях.

“Порядок також має значення. Це пов’язано з тим, що в документах за алфавітом ставлять не імена людей, а їхні прізвища”, – сказав учитель.

Це правило поширюється не тільки на ініціали, а й на повні імена.

“Згадайте шкільний журнал або як ми підписуємо зошит у школі – Артеменка Сергія, Бевзенко Ольги, а не Сергія Артеменка і Ольги Бевзенко. Щоправда, у кінці документів, де ми ставимо підпис, спочатку треба записати ініціали, а потім вже прізвище”, – сказав мовознавець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли казати “дякую”, а коли – “спасибі”: мовознавець вказав на різницю

Авраменко зазначив, що вище мова йшла саме про оформлення документів.

“У решті ж випадків – у живому мовленні, приватному листуванні, на сцені, на роботі спочатку треба називати ім’я людини, а потім її прізвище. Це наша давня традиція: Богдан Хмельницький, Ліна Костанко, а не навпаки”, – пояснив він.

Багато хто думає, що українською вітатися “Доброго дня!” правильно. Українцям варто запам’ятати, що правильно казати “Доброго ранку!”, “Добрий день!” або “ДобрИдень!”, “Добрий вечір!” або “ДобрИвечір!”, “Добраніч!” або “На добраніч!”.

А побажання “Гарного вам дня!”, “Вдалого вам дня!” говорять на прощання, а не при зустрічі.