В якому посуді найкорисніше готувати їжу

Головна Сторінка » В якому посуді найкорисніше готувати їжу

Кухонне начиння може впливати на якість крові.

До таких висновків дійшов британський хірург Каран Раджан. Цим відкриттям лікар здивував підписників у соцмережах, пише ukr.media.

“Якщо хочете отримувати більше заліза з їжею, готуйте на чавунній сковороді”, – заявив він.

Чому краще обирати чавунну сковорідку

Чавунна сковорідка збагачує їжу, яку в ній готують, залізом. Невелика кількість мікроелемента вимивається зі стінок посуду і поєднується з їжею. Особливо інтенсивно таке збагачення відбувається, якщо ви готуєте щось рідке чи кисле.

“Чим довше ви щось готуєте і чим ретельніше перемішуєте, тим більше заліза виявиться у вашій страві. А поєднання заліза з вітаміном С, який міститься у продуктах, зробить мікроелемент більш біодоступним, – каже хірург.

Питання, звичайно, наскільки це залізо засвоюється і допомагає підвищувати гемоглобін, але дослідження 2003 показало, що це все-таки можливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зрозуміти, що пора міняти сковорідку: головні ознаки

Якщо врахувати, що більше половини людей на всій планеті страждають від нестачі заліза, і більшість із них – жінки, то навіть таким способом підняти гемоглобін нехтувати не хочеться.

“Але майте на увазі, що приготування їжі в чавунці не можна вважати способом лікування анемії або корекції рівня гемоглобіну. У таких випадках слід дотримуватися прописаної лікарем терапії. Це просто допоміжний засіб, який допоможе трохи збалансувати ваш раціон”, – попереджають лікарі.

Один з головних плюсів посуду з чавуну полягає в її невразливості. Сковорода з чавуну може прослужити вічність при правильному догляді. Посуд з даного матеріалу невибагливий; відмінна теплоємність матеріалу забезпечує рівномірне смаження будь-якої страви.

Шанувальники чавунного посуду стверджують, що їжа, приготована в такому посуді, є більш ніжною і смачною. Причому, вважається, що якщо готувати в старій сковороді, якою користувалися довгі роки, їжа виходить ще смачнішою, ніж в новій. І дійсно, в старій чавунній сковороді, їжа пригорає набагато рідше, ніж, скажімо, в сковороді з антипригарним покриттям, якою користувалися всього рік.