В ЄС відреагували на рішення РФ провести ядерні навчання поблизу кордонів України

Головна Сторінка » В ЄС відреагували на рішення РФ провести ядерні навчання поблизу кордонів України

Анонсування Росією проведення військових навчань поблизу кордонів України із ймовірного застосування тактичної ядерної зброї, є нічим іншим, як продовженням безвідповідальної й злочинної поведінки країни-терористки.

Такі дії Кремля доводять його прагнення до подальшої ескалації Про це заявив речник Євросоюзу Пітер Стано під час брифінгу у Брюсселі, відповідаючи на запитання журналістів. ЄС закликав РФ зупинити агресію проти України, передає Obozrevatel.

Він наголосив, що це є продовженням російської безвідповідальної поведінки та ще одним доказом, що Кремль зацікавлений лише у подальшій ескалації ситуації, яка була спричинена його злочинною агресією проти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ГУР пояснили мету Путіна провести навчання з ядерною зброєю

“Тож ми закликаємо Росію зупинити цю ескалацію, безвідповідальну риторику та поведінку, зупинити агресію проти України, яка є грубим порушенням міжнародного права та міжнародних зобов’язань самої Росії”, – сказав Стано.

Речнику ЄС журналісти також поставили запитання щодо того, чи є Кримський міст законною ціллю для Збройних сил України. Однак Пітер Стано утримався від відповіді на нього, заявивши, що не коментує ті питання, які більше належать до воєнної стратегії.

Водночас він наголосив, що Україна має законне право на самооборону.

“Україна бореться за власне виживання, і вона має законне право на самооборону. Проти України була скоєна агресія, Україна була атакована у порушення міжнародного права, її суверенітету та територіальної цілісності. Тож Україна користується міжнародно гарантованим правом вживати заходи самозахисту”, – зазначив речник ЄС.

Російська армія проведе навчання з тактичною ядерною зброєю.

Зроблять це “у відповідь на провокаційні заяви та погрози” з боку Заходу, заявляє Міноборони РФ.

Навчання доручив провести президент РФ Володимир Путін.