“Вакцинація затягнеться на кілька років з теперішньою швидкістю” – експерт

Головна Сторінка » “Вакцинація затягнеться на кілька років з теперішньою швидкістю” – експерт

Кампанія вакцинації в Україні протікає дуже мляво такими темпами вона затягнеться на кілька років. Людство має винести з пандемії три уроки: навчитися економності, не розслаблятися та обирати сильних лідерів.

Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів експерт в галузі медицини Павло Ковтонюк.

“Головне що кампанія вакцинації у нас зараз є, каже він. Те, що відбувалося з лютого до червня, я не назвав би кампанією. То був провал. Порівняно з іншими країнами, ми останні у списку за показниками як кількості вакцинованих, так і швидкості, з якою рухаємося вперед. Не можна повністю знецінювати зусилля уряду, інфраструктуру, яку розгорнули, і старання медиків. Але ми не робимо того, що могли б. Із такою швидкістю ця кампанія затягнеться на кілька років, якщо ми не змінимо підходи”.

З цієї пандемії людство має винести три уроки, наголошує експерт.

“Маємо навчитися скромності це перший урок. Занадто швидко почали вважати, що проблеми вирішені, і ми на вершині. Яскравим прикладом є книга ізраїльського історика Юваля Харарі “Sapiens. Історія народження людства”, у якій прямо сказано, що пандемію подолано. Цей снобізм потребує перегляду. Західний світ, який ми вважаємо взірцем цивілізації, погано відповів на цю пандемію. Їхні складні розвинені системи біологічної безпеки, громадського здоров’я провалилися”, каже він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали країни, де найбільше хворих на Сovid-19

Всесвітня організація охорони здоров’я склала рейтинг найбільш готових до пандемії країн. На початку 2019 року перше місце посідали Сполучені Штати. Але на сьогодні вони найгірше відповіли на пандемію. Маючи найкращу систему охорони здоров’я, яку копіювали всі, США зазнали провалу, зазначає Ковтонюк.

“Другий урок треба жити у постійній готовності, не розслаблятися. Західні країни не повірили в пандемію і згаяли час. Інакше повелися азійські держави. Вони пам’ятали пандемії 2002-го і 2012 років. Одразу зрозуміли, що треба робити. Третій урок: пандемія це не про епідеміологів, а про суспільство, політичне лідерство. США мають чудову систему громадського здоров’я, але за державним кермом стояв неадекватний популіст, який поляризував суспільство, підігрів антивакцинаторські й антинаукові настрої. По суті, це відрубало ногу системі громадського здоров’я Штатів”, провадить він.

Водночас країни, що не мали такої розвиненої системи, але були згуртовані й мали сильних лідерів, як, наприклад країни Скандинавії та Нова Зеландія, продемонстрували чудеса. Не все лежить у наукових лабораторіях, підсумовує експерт.

Повне інтерв’ю з Павлом Ковтонюком читайте у журналі “Країна”

Чернівецька, Харківська й Донецька області незабаром можуть перейти в червону зону через негативну динаміку захворюваності на коронавірус. У всіх трьох регіонах зайнятість ліжок із киснем на рівні 61-67% за норми 65%.