Вчені помилялися щодо наскельних малюнків

Головна Сторінка » Вчені помилялися щодо наскельних малюнків

Вчені помилялися, коли вважали певні наскельні малюнки древніми місячними календарями.

У січні 2023 року група вчених запропонувала теорію про те, що певні символи, які виявили біля зображень тварин на європейських наскельних малюнках, можуть бути ранніми формами писемності, пише IFLScience.

Цими символами часто були крапки чи лінії і їхня загальна кількість ніколи не перевищувала 13, що відповідає місячним періодам у році.

Вчені припустили, що так відслідковували річні цикли видів хижаків, а певний символ вказує на місяць народження тварин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наскельні малюнки знайшли за допомогою дронів

Але недавно цю теорію поставили під сумнів. Виявилося, що раніше ігнорували випадки, які цю теорію не підтверджують. Часом послідовності символів перевищували 13.

Незрозуміло, для чого давнім людям міг бути потрібен такий календар. Час народження тварин збігається зі зміною пір року. Це природний цикл, до якого стародавні люди, ймовірно, були пристосовані без потреби у складних системах відстеження.

Дослідники ставлять під сумнів інтерпретацію символу “Y” як найдавнішого письмового слова.

Натомість вони припускають, що абстрактні символи можуть означати різні природні явища чи людську діяльність.

Неподалік іспанського міста Сарагоса археологи розкопали тисячолітнє ісламське кладовище та виявили більш як 400 давніх гробниць.

Відомо, що війська арабів і берберів, прозвані маврами, вторглися на Піренейській півострів та захопили його 711 року. Знахідка доводить, що в Таусте існувало велике ісламське поселення майже із самого початку присутності мусульман в Іспанії.