fbpx

Вчені роками спостерігали за “таємним життям” 900 котів: що з’ясували

Головна Сторінка » Вчені роками спостерігали за “таємним життям” 900 котів: що з’ясували

Домашні коти, покидаючи свої домівки, не відходять від них надто далеко.

Зазвичай, пухнасті “досліджують” територію поблизу. Такого висновку дійшли американські науковці, проаналізувавши поведінку 900 котів, пише National Geographic.

На масштабне спостереження за котами у чотирьох країнах пішло шість років.

“Я був здивований тим, як мало рухалися ці кішки. Більшість із них проводила весь свій час в межах 100 метрів від свого двору”, сказав провідний автор дослідження Роланд Кейс із Музею природничих наук Північної Кароліни, США.

Проєкт Cat Tracker виник, щоб з’ясувати, чим займаються пухнасті улюбленці, коли виходять на вулицю.

За кордоном багато котів не обмежені перебуванням у стінах власних квартир і іноді виходять погуляти. Особливо у сільській місцевості, де на них не чатує небезпека. Таких котів зазвичай споряджають нашийником з їхніми даними та GPS-трекером. Останній атрибут послужив основою для дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Найсумніший кіт у світі” став новою зіркою мережі: фото пухнастика

Результати спостереження показали, що коти та кішки домосіди. Вони не відходили далеко від свого дому, досліджували власні сади та околиці. Іноді ходили в “гості” до інших котів. Однак найчастіше просто валялися на сонці або дрімали, повертаючись додому на вечерю.

Лише сім котів відходили далі, ніж на 100 м. Рекордсменкою стала кішка Пенні з передмістя Веллінгтона, Нова Зеландія. Вона бродила територією понад 7 кв. км.

Але найзагадковішою стала поведінка кастрованого кота Макса із південно-західної Англії.

З невідомих причин Макс регулярно цілеспрямовано йшов дорогою до найближчого села, яке розташоване неподалік. Проходив близько кілометра, розвертався та йшов назад.

Загалом більшість кішок здавалася щасливою, просто перебуваючи поряд зі своїм домом.

Експерти вважають, що причина такої поведінки котів у потребах, які задовольняються. Також більшість домашніх кішок кастрована або стерилізована, тому не мають бажання шукати собі пару.

“Якщо котам не потрібно секс та їжа, то вони щасливі бути домосідами”, пояснив Кейс.

Врятувати життя тварини у небезпечній ситуації може кожен, хто знає правила першої медичної допомоги. Що мати в аптечці та як допомогти тваринам, пояснили експерти Всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals та міжфракційного об’єднання “Гуманна країна”.

Після надання тварині першої медичної допомоги обов’язково потрібно звернутися до ветеринара.

Generated by Feedzy