fbpx

Вчені знайшли неочікуваний зв’язок між шлюбом та деменцією

Головна Сторінка » Вчені знайшли неочікуваний зв’язок між шлюбом та деменцією

Перебування у шлюбі протягом тривалого часу може зменшити ймовірність розвитку деменції в похилому віці.

Такого висновку дійшли вчені Норвезького інституту громадського здоров’я.

Науковці протягом 24 років досліджували різні сімейні стани людей віком від 44 до 68 років. Також вивчали потенційну кореляцію між цими статусами та клінічними діагнозами деменції або легкого когнітивного порушення після 70 років.

Згідно з результатами дослідженням, найбільше деменції у розлучених і самотніх людей. Натомість група, яка постійно перебувала в шлюбі протягом усього періоду, мала найнижчу кількість випадків цієї хвороби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перлове, паперове та олов’яне: як називають річниці весіль та що на них дарують

В опитуванні HUNT взяли участь приблизно 150 тис. людей. Вони дали згоду на те, щоб інформація про їхнє здоров’я стала доступною для досліджень.

Дослідники використовували ці дані, щоб перевірити частоту деменції в залежності від таких факторів здоров’я та звичок. Наприклад, куріння, високий кров’яний тиск, ожиріння, відсутність фізичної активності, діабет, психологічні проблеми та наявність близьких друзів.

Одна з теорій полягає в тому, що люди, які перебувають у шлюбі, живуть здоровіше. І це пояснює різницю в ризиках різних захворювань, зокрема, деменції.

Деменція це стан, під час якого відбувається зниження когнітивних функцій, включаючи втрату пам’яті, сплутаність свідомості та труднощі з мовою, вирішенням проблем і повсякденними завданнями. Найчастіше вона виникає у літніх людей, але з кожним роком це захворювання тільки “молодшає”.

Розпізнати недугу і знизити шанси захворіти у старості можна. Дослідження виділяють 12 факторів ризику розвитку деменції. На деякі з них може вплинути кожен вже зараз.

Generated by Feedzy