fbpx

Велика Британія створила секретну групу заради України: ЗМІ дізналися, чим займається

Головна Сторінка » Велика Британія створила секретну групу заради України: ЗМІ дізналися, чим займається

Минулого року Міністерство оборони Великої Британії створило секретну групу, яка домовлялась про закупівлю артилерійських снарядів радянського калібру 122 мм.

Їх передавали Україні, йдеться у матеріалі The New York Times.

З часом це завдання ставало дедалі складнішим. У великих постачальників закінчувалися запаси.

У червні 2022 року Лондон уклав угоду про купівлю 40 тис. артилерійських снарядів і ракет, виготовлених на державних заводах Пакистану. Велика Британія мала заплатити посереднику з Румунії Romtehnica.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від Javelin до Leopard: як еволюціонували за рік постачання західної зброї

“В офіційних документах угоди зазначалося, що зброя буде передана з Пакистану до Великої Британії, а про Україну там не йшлось. Але у Romtehnica повідомили, що угода зірвалася після того, як пакистанський постачальник не зміг доставити боєприпаси”, йдеться у повідомленні.

Після вторгнення державні українські компанії зверталися до брокерів у США та інших країнах по танки, гелікоптери, літаки й міномети.

Співрозмовники кажуть, що і Велика Британія, і США фінансували угоди, використовуючи треті країни і брокерів тоді, коли країни-виробники не хотіли публічно надавати зброю Україні.

Україна витрачає боєприпаси швидше, ніж Європа здатна виробляти. Нині США і ЄС намагаються збільшити виробництво як для постачання Україні, так і для поповнення власних запасів.

8 лютого президент Володимир Зеленський відвідав із робочим візитом Велику Британію. Президент зустрівся із британським прем’єром Ріші Сунаком і королем Карлом ІІІ. Звернувся до британського парламенту.

Зеленський і Сунак зустрілися з українськими військовими, які навчаються на танках Challenger 2.

Generated by Feedzy