Вербна неділя: як освячувати та зберігати вдома вербу

Головна Сторінка » Вербна неділя: як освячувати та зберігати вдома вербу

Вербну неділю цього року християни східного обряду за новоюліанським календарем відзначають 28 квітня.

В Україні, за традицією, цього дня у церквах освячують вербу. Про те, яких традицій при цьому дотримуються, нагадує Gazeta.ua.

Урочисті богослужіння проводять ще напередодні свята – в суботу. Прихожанам під час служби роздають вербові гілки. Віряни стоять з ними у храмі до закінчення богослужіння, тримають також свічки.

Освячують вербу також безпосередньо в неділю під час літургії. Вербові гілочки потрібно зберігати вдома протягом року до наступної Вербної неділі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вербна неділя 2024: коли святкуємо і до яких заборон дня варто прислухатись

Оскільки під час війни не всі можуть потрапити до храму, освятити вербу можна і вдома. Потрібно купити або зрізати гілочки верби, окропити їх святою водою і від щирого серця зачитати молитву: “Освячую верби ці Благодаттю Всесвятого Духа та окропленням вод цих священних в ім’я Отця, Сина та Святого Духа. Амінь!”.

Освячені гілочки верби зберігають вдома без води, інакше вони зацвітуть. Якщо верба проросте або зацвіте, у народі це вважають доброю прикметою. Однак, верба, яка зацвіла, не зможе довго простояти. Її потрібно буде посадити.

Освячені вербові гілочки можна залишити у вазі та поставити біля ікон. Якщо старі гілки пустять молоді пагони, їх потрібно посадити у землю. Однак, за народними повір’ями, не варто це робити у своєму саду. Краще посадити вербу у лісі або біля річки.

Вербна неділя – це дванадесяте свято, яке означає вхід Господній в Єрусалим напередодні його надлюдських страждань та смерті на Голгофі. Цього дня прийнято йти до церкви та освячувати вербу.

Дата святкування Вербної неділі завжди прив’язана до Великодня, а тому щороку змінюється. Але завжди відзначають за тиждень до Господнього воскресіння.