fbpx

Верховна Рада офіційно призначила нового голову СБУ

Головна Сторінка » Верховна Рада офіційно призначила нового голову СБУ

Верховна Рада у вівторок, 7 лютого, призначила головою Служби безпеки України Василя Малюка. Досі він був виконувачем обов’язків голови СБУ.

За його призначення проголосували 324 нардепи. На голосуванні був присутній президент України Володиммир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, секретар РНБО Олексій Данілов, генеральний прокурор Андрій Костін, повідомляє Gazeta.ua.

“Верховна Рада затвердила відповідне подання президента України”, ‒ розповів нардеп Олексій Гончаренко.

Подання про призначення Василя Малюка головою СБУ президент Володимир Зеленський вніс до парламенту 6 лютого.

Обов’язки голови СБУ Василь Малюк виконував із 18 липня 2022 року після того, як 17 липня у відставку відправили голову спецслужби Івана Баканова. А перед тим, із березня 2022 року, він був першим заступником голови СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова СБУ про десятки обшуків за день: “Це тільки перший етап”

Василю Малюку 39 років. Він народився у Коростишеві на Житомирщині. Має звання бригадного генерала та науковий ступінь кандидата юридичних наук.

У 2005 році закінчив Національну академію Служби безпеки України за спеціальністю “Правознавство”.

З 2001 року був на військовій службі в органах державної безпеки. За час служби в регіональних управліннях СБУ обіймав посади від оперуповноваженого до заступника начальника управління ‒ начальника відділу з боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

Із січня 2020 року до 13 березня 2020 року ‒ перший заступник начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Із 13 березня 2020 року до 26 липня 2021 року був першим заступником голови СБУ ‒ начальником ГУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

З 16 до 27 лютого 2022 року ‒ заступник міністра внутрішніх справ.

Із 28 лютого до 3 березня 2022 року ‒ заступник Голови Служби безпеки України.

Василь Малюк не уникає спілкування зі ЗМІ, коментує актуальні питання безпеки країни під час воєнного стану.

Зокрема, хвилю нещодавніх обшуків у чиновників він назвав “глобальним ударом по внутрішньому ворогу”.

“Це тільки перший етап тієї комплексної і системної роботи, яку вже проводить Служба безпеки. Й ми не плануємо зупинятися! Кожен злочинець, який має зухвалість шкодити Україні, особливо в умовах війни, повинен чітко усвідомити ми вдягнемо кайданки йому на руки. СБУ докладе до цього максимум зусиль”, ‒ наголосив Малюк.

У грудні минулого року керівник СБУ дав розлоге інтерв’ю одному з українських телеканалів. Сказав, зокрема, що олігархи в Україні тепер “під підвищеною увагою СБУ”.

“Окремі з них зараз ходять на допити. А в разі необхідності їм теж доведеться брати до рук зброю і ставати в окопі пліч-о-пліч. Бо вони такі ж громадяни, як і всі. Окрім святого права захищати землю, це святий обов’язок кожного чоловіка”, ‒ сказав Малюк.

Тоді ж він спрогнозував долю російського диктатора Володимира Путіна.

“Загрався, закрався, зазнався це бункерний дід. Він реально живе у своєму хворобливому світі, і його спіткає два варіанти. Або лава підсудних в Гаазі, або безславна смерть десь там в бункері на Алтаї. Все”, наголосив Малюк.

Керівники Служби безпеки й Генерального управління розвідки Міноборони України Василь Малюк і Кирило Буданов нещодавно обговорили майбутні спецоперації. Обіцяють, що результати взаємодії СБУ й ГУР МО ворог швидко відчує на собі. За словами Малюка, на окупантів чекають чергові сюрпризи.

Перед тим Василь Малюк розповів, що Служба безпеки України нині зосереджена на затриманні зрадників всередині країни та самоочищенні власних лав. Каже, що Із цього питання у керівництві спецслужби розпочинається кожна робоча нарада.

Generated by Feedzy