fbpx

Відбили нирки й підключали струм: окупанти п’ятий рік катують двох братів

Головна Сторінка » Відбили нирки й підключали струм: окупанти п’ятий рік катують двох братів

Братів Сергія та Дмитра Хараберюшів окупанти п’ятий рік незаконно утримують у Макіївській виправній колонії №32 на Донеччині.

Братів затримали 18 серпня 2017 дорогою на роботу Донецький металургійний завод. З того часу піддають жорстоким тортурам за їхню проукраїнську позицію, повідомила омбудсмен Людмила Денісова в Telegram.

“Братів силоміць заштовхали у мікроавтобус та відвезли до так званого “міністерства держбезпеки ДНР”. Там братів били та катувати електричним струмом, вимагаючи зізнання у тому, що вони родичі українського контррозвідника Олександра Хараберюша, який загинув у Маріуполі 2017 року”, – сказано в повідомленні.

Згодом Сергія та Дмитра перевели до в’язниці “Ізоляція”, де влаштовуються кулачні бої між затриманими. Сергія кинули у підвал, а Дмитра до камери №8, де примушували знущатися з іншого заручника. Коли Дмитро не погодився, йому відбили нирки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катували всю родину: український бранець у важкому стані за ґратами в окупантів

На цьому тортури не обмежилися. Зокрема, одному з братів наказали газонокосаркою зрізати траву на полі з мінними розтяжками. Аби не підірватися, траву доводилося виривати руками.

18 травня 2018 року братів Хараберюшів перевели з “Ізоляції” до СІЗО Донецька. На “суді” їх звинуватили у “шпигунстві” та засудили до 11 років позбавлення волі кожного.

Денісова просить керівництво Міжнародного комітету Червоного Хреста України й координатора ОБСЄ втрутитися в ситуацію.

Окупанти на Донеччині незаконно утримують у слідчому ізоляторі українця 35-річного Станіслава Боранова. Йому повністю змінили паспортні дані, щоб ніхто не міг його ідентифікувати.

У рідних немає жодного зв’язку зі Станіславом. Вони не бачили його понад три роки. Єдине, що їм відомо, – про жорстоке катування, якого зазнав Станіслав на території секретної в’язниці “Ізоляція” в Донецьку.