fbpx

Саакашвілі на суді заявив, що проти нього застосовувалися тортури

Саакашвілі на суді заявив, що проти нього застосовувалися тортури

Експрезидент Грузії та чинний голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі вдруге після затримання особисто виступив у суді.

Трансляція судового засідання 13 січня велася у Facebook політика.

Під час нього Саакашвілі заявив, що проти нього застосовувались тортури.

“Я хочу звернутися до наших українських друзів. Я очікую, що ви будете звертатись до Генеральної прокуратури України і там почнуть розглядати той факт, що проти мене застосовувались тортури та нелюдське ставлення. І це є екстериторіальна юрисдикція України, бо це стосується громадянина України. Я дуже очікую, що ви на це будете реагувати”, сказав Саакашвілі.

На підготовчому засіданні суду Міхеіл Саакашвілі не зміг бути присутнім особисто, оскільки проходив реабілітацію після 50-денного голодування.

Процес йде в Тбіліському міському суді. Засідання11 жовтня 2021-го пройшло без Саакашвілі. Тоді його не доставили до суду через заходи безпеки і стан здоров’я політика.

На попередньому засіданні Саакашвілі звертався до міжнародних партнерів Грузії. Заявив, що його катували, били, принижували й “нелюдськи чинили”.

Саакашвілі затримали в Грузії 1 жовтня, куди він повернувся напередодні виборів після восьми років еміграції. Саакашвілі заявив, що вважає себе політичним в’язнем і в день затримання оголосив голодування.