Відкопали велетенський зал вікінгів: найбільший у країні

Головна Сторінка » Відкопали велетенський зал вікінгів: найбільший у країні

Археологи на північному заході Англії знайшли величезну споруду вікінгів, яка датується XI століттям.

Це найбільша відома зала скандинавських мореплавців у країні, передає Heritage Daily.

Залишки будівлі виявили неподалік села Холм-Сент-Катберт у графстві Камбрія. Перші ознаки древнього об’єкта помітили у 2022 році завдяки характерним змінам у посівах. Подальше дослідження із застосуванням геофізичної розвідки підтвердило наявність великої дерев’яної конструкції завдовжки близько 50 м.

Розкопки, проведені наприкінці 2024 року, підтвердили масштаб споруди. Вуглецевий аналіз деревини показав, що будівля зведена між 990 і 1040 роками, тобто більш ніж за сто років до появи сусіднього монастиря. Це відкриття докорінно змінює уявлення про середньовічне заселення регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розкопали фортецю вікінгів

На території знайшли залишки кам’яних стін, сушильної камери, сходів і печі для сушіння зерна. Попри інтенсивне землеробство, що частково зруйнувало ділянку, археологи виявили дві середньовічні гончарні форми. Однак склад ґрунту значно обмежив збереження органічних матеріалів, тому знахідок було небагато.

Ця будівля свідчить про значний вплив вікінгів у Північній Англії. Її розміри та вік вказують, що це був важливий центр громади. Відкриття дає нове розуміння ранньосередньовічної архітектури та господарської діяльності вікінгів у регіоні.

Монети знайшли при проведенні археологічних розкопок в околицях Біскупця, на території Вармінсько-Мазурського воєводства.

Перші дві монети виявили аматори за допомогою металошукачів. Про знахідку вони повідомили місцевій владі. Розкопками зайнялись археологи з Острудського музею. Вони знайшли 118 срібних динаріїв IX ст. Монети належать до періоду Людовика Благочестивого.

Раніше динарії Каролінгів у Східній Європі не знаходили. Учені не можуть пояснити, як такий скарб з’явився в Польщі. У ті часи в землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети.