Відкрили найбільший ботанічний сад в Україні

Головна Сторінка » Відкрили найбільший ботанічний сад в Україні

23 березня 1944 року в Києві заснували Національний ботанічний сад ім. Миколи Гришка. Він вражає красою та різноманіттям рослин. Є одним із найбільших в Європі.

Ідея створення саду виникла 1918-го. Мав бути у складі Національної академії наук України. Почали готувати відповідні документи для будівництва. Реалізувати плани завадила революція 1917-1921 років. Роботи в саду відновили 1935-го. Тоді Київрада офіційно затвердила його план. Під будівництво виділили ділянку на Звіринці в 117 га. Задовго до того там була частина старого кладовища.

Тим часом науковців відправили в експедиції шукати рідкісні рослини. До 1941 року в тимчасових теплицях саду зібрали 1050 видів, сортів і форм рослин, а в оранжереях понад 1 тис. видів тропічних і субтропічних. Розпочалися експериментальні дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 850 квітів на одному кущі – у столичному ботанічному саду розцвіли азалії і камелії

Проте із початком Другої світової війни роботи зупинили. Із Києва масово евакуйовували людей. У той період сад занепав, більшість колекцій було втрачено. Після визволення міста від німецької окупації у березні 1944 року уряд УРСР відновив наукову діяльність саду. Його почали зводити заново на території уже в 130 га.

Зараз це місце є одним із найулюбленіших серед киян і гостей столиці. Гуляти територією ботанічного саду можна годинами. Тут представлені найрізноманітніші кліматичні зони України, Кавказу, Тибету, Сибіру, Середньої Азії, де відтворені найдрібніші деталі місцевості. А щовесни тисячі туристів приїжджають подивитися на найбільшу в Україні колекцію бузку. Вона налічує понад 1,5 тис. кущів і є своєрідною візитівкою ботанічного саду.

29 травня 1964 року в Києві відкрився найбільший у СРСР ботанічний сад. Нині – Національний ботанічний сад ім. Миколи Гришка. Сьогодні на 132 га саду зібрано унікальну колекцію із 12 тис. видів, форм і сортів рослин із усіх куточків планети.