fbpx

Відкрили перший кінний трамвай

Головна Сторінка » Відкрили перший кінний трамвай

Перший в Україні кінний трамвай відкрили у Львові 3 травня 1880-го. Через два дні за проїзд почали брати плату.

Конкурс на будівництво львівської конки виграла компанія Societa Triestina Tramway з Трієсту – сучасна Італія. Трамвай курсував від залізничного вокзалу двома маршрутами: по вулиці Городоцькій до казарм Фердинанда – біля теперішнього Муніципального театру, і до площі Митної. Графік руху трамваїв підлаштували під розклад прибуття потягів щоб гості міста завжди могли застати вагон напоготові. Перший маршрут у п’ять зупинок був завдовжки 3,8 км. Його вагони темно-коричневого кольору з написом Tramwaj lwowski тягнули коні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їздити на трамваї з гори колись було дешевше, ніж під гору

Вулицями вгору вагони тягнули троє коней, а донизу – один. Коли випадав сніг, їх кількість збільшували до чотирьох. Середня швидкість руху становила 6,4 км/год. Колії були дубовими. По буднях курсували 8 вагонів. У вагони запрягали позмінно 75 коней. Пасажирів-безбілетників карали громадськими роботами: різали корм для коней.

Трамвай перевозив за рік, в середньому, 1 867 000 пасажирів. Повністю рух кінного трамвая припинили 29 грудня 1908-го. Коней розпродали, а вагони переробили на причепні для електричного трамвая.

Загальну крайову виставку відкрили 5 червня 1894-го у Львові. Приурочили до 100-річчя повстання Тадеуша Костюшка. Виставка стала найбільшою за всю історію краю – розміщена на площі близько 50 га, розташованій на верхній терасі мальовничого Стрийського парку.

Generated by Feedzy