Відсотки за вкладами: які банки пропонують найкращі умови?

Головна Сторінка » Відсотки за вкладами: які банки пропонують найкращі умови?

Українці продовжують довіряти свої заощадження банківським депозитам, однак рівень прибутковості таких вкладів залишається неоднозначним.

Незважаючи на дворазове підвищення облікової ставки НБУ у грудні та січні, яке мало б сприяти зростанню відсотків за депозитами, банки не поспішають підвищувати їхні ставки, пише РБК-Україна

Попри зростання облікової ставки, банки в основному підвищили лише відсотки за кредитами.

“У січні середня ставка за кредитами для населення в національній валюті зросла на 1% і досягла 35,1% річних. Водночас середня дохідність нових депозитів у гривні для фізичних осіб знизилася до 10,5% річних, що на 0,3 п.п. менше, ніж у грудні. При цьому рівень інфляції за підсумками року сягнув 12%, що означає, що депозитні відсотки не покривають реальну втрату вартості грошей”, – пише видання.

За інформацією НБУ, загальний обсяг гривневих банківських вкладів у січні скоротився на 3%, що зумовлено переважно зменшенням бізнесових накопичень. Водночас депозити населення несуттєво зросли на 0,1%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінекономіки визначило основну причину зростання цін в Україні

Станом на кінець лютого банки пропонують депозити на строк від кількох місяців до кількох років. Для річного вкладу ставки за депозитами в гривні варіюються від 5% до 20% річних. Для депозитів у доларах середня дохідність становить приблизно 1%. Важливо пам’ятати, що прибуток із депозитів оподатковується за ставкою 23%.

Огляд депозитних ставок у різних банках:

– ПриватБанк: 10% річних без можливості дострокового розірвання (8,05% після податків); 7,5% при можливості дострокового закриття (6,04% після податків).

– Monobank: 15,5% річних (11,93% після податків); 9% при можливості дострокового розірвання (6,93% після податків).

– Ощадбанк, KredoBank: 11,5% (8,86% після податків).

– Sense Bank: 11,75% (9,05% після податків).

– ПУМБ: 12% (10,10% після податків).

-Укргазбанк: 12,5% (9,24% після податків).

-OTP Bank: 6,5% (4,98% після податків).

-Райффайзен Банк: 5% річних – найнижча ставка серед банків.

-Ідея Банк: 20% річних – найвища пропозиція на ринку.

Таким чином, вкладники можуть обрати між стабільними, але низькими ставками у великих банках або ризикнути й отримати вищий дохід у менших фінансових установах. Вибір залежить від пріоритетів інвестора: максимальна прибутковість чи надійність банку.

Інфляція в січні 2025 року прискорилася до 12,9% у річному вимірі. Реальне зростання цін перевищило прогнози Національного банку України

Головними причинами відхилення стали подорожчання регульованих товарів і послуг, а також підвищення вартості ринкових послуг. Виробничі витрати зросли через подорожчання енергоресурсів, підвищення зарплат, податкові зміни та нові регуляторні вимоги.