Відсутність економічної стратегії зробила Україну вразливою для удару Росії – Кацуба

Головна Сторінка » Відсутність економічної стратегії зробила Україну вразливою для удару Росії – Кацуба

Майже повна відсутність в останні 33 роки економічної політики зробила Україну вразливою для російського тиску.

Про це у своїй колонці написав підприємець і експерт з енергетики Олександр Кацуба.

Відсутність економічної стратегії, на думку експерта, була довгостроково вигідна лише для простих моделей бізнесу – переважно ресурсного типу. В підсумку Україна мала низькі податки на великий бізнес, великий інтерес податківців і правоохоронців до малого та середнього бізнесу, відсутність у підприємців мотивації платити своїм співробітникам гідну зарплату. Не було визначених державою пріоритетів розвитку.

Кацуба пише, що такий підхід до економіки привели до того, що Україна взагалі не інвестувала гроші у професійну освіту, у якісну вищу освіту й у прикладну науку, які могли б слугувати базою для нової індустріалізації, для створення технологічної економіки. Економічна невизначеність сформувала запит на популізм та боротьбу за потоки як основу політики. Бо якщо майже єдина модель економічного успіху – це рента, то і боротьба йде за ренту. І це – одна з фундаментальних причин, чому Україна виявилася неготовою до російської агресії, продовжує експерт.

Тому вже зараз опрацьовувати проблеми та можливості України у стратегічному економічному розвитку. Адже без цього ані довгострокова безпека, ані саме виживання української держави й українців як нації будуть неможливими. Треба припиняти ходити по граблях, резюмує Кацуба.

Олександр Кацуба – український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.