В СБУ забрали справу про стеження за журналістами

Головна Сторінка » В СБУ забрали справу про стеження за журналістами

Справу про стеження за журналістами проєкту Bihus.Info розслідуватиме Державне бюро розслідувань.

Про це у вівторок повідомив Офіс генерального прокурора.

“Враховуючи, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення ймовірно причетні співробітники правоохоронного органу, досудове розслідування у кримінальному провадженні підлягає виключній підслідності Державного бюро розслідувань”, – сказав Офіс генпрокурора.

Досудове розслідування розпочато за заявою представника журналістської редакції Bihus.info щодо незаконного встановлення і використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації у приміщенні заміського комплексу у Київській області.

“Порушення прав журналістів є неприпустимими і підлягають ретельному розгляду та належній реакції”, – заявив генпрокурор Андрій Костін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “30 хмирів встановлювали камери у спальнях”: спливли подробиці стеження за журналістами Bihus.Info

Раніше голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що готує депутатське звернення до Офісу генпрокурора з проханням доручити розслідування у справі іншому правоохоронному органу, а не СБУ.

Вчора Bihus.Info повідомили, що за ними незаконно стежила СБУ. Розповіли, що приховані камери були незаконно встановлені у сауні та щонайменше восьми кімнатах етнографічного комплексу “Українське село” під Києвом, де журналісти проводили корпоратив.

СБУ у відповідь заявила, що окремі співробітники Bihus.Info були клієнтами наркодилерів.

Голову СБУ Василя Малюка викликали у Верховну Раду на доповідь.

У січні в мережі YouTube з’явилося відео з телефонними розмовами нібито працівників Bihus.Info. Журналіст Денис Бігус заявив, що прослуховування і спостереження були незаконними. Редактор Bihus.Info Максим Опанасенко сказав, що за співробітниками Bihus.Info стежили щонайменше декілька місяців.

Після цього СБУ заявила, що розслідує обставини незаконного прослуховування і відеозйомки.

Журналістка Bihus.Info подала заяву до Нацполіції за трьома статтями – втручання в особисте життя, перешкоджання журналістській діяльності і порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер.