До кінця 2022 року ситуація на кордоні України та Білорусі повинна залишитися стабільною, але напад Білорусі можливо навесні 2023 року.
До цього завжди зберігатиметься загроза обстрілів з території Білорусі, розповів помічник командувача Об’єднаними силами ЗСУ Євген Сілкін в ефірі Національного телемарафону, повідомляє Gazeta.ua.
За його словами, зараз ймовірність вторгнення ворога в Україну з боку Білорусі оцінюють, як низьку, проте повністю не виключають.
“За нашою оцінкою, до кінця року ворог не зможе накопичити достатньо сил і засобів для повторного наступу. А навесні така загроза може значно зрости” – зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Шпагати по-білоруськи”: Лукашенко усвідомив небезпеку вступу в війну проти України
Сілкін нагадав, що Білорусь зосередила більшу частину армії в прикордонних областях, надає Росії свій повітряний простір, з її території наносяться удари по Україні. Також Білорусь постачає озброєнням, боєприпасами, спорядженням і технікою армію агресора.
Російське військове угруповання в Білорусі складає на цей час 10 тисяч мобілізованих російських військовослужбовців. Також в найближчому майбутньому туди буде перекинута російська військова техніка – в тому числі 170 танків, 200 бойових броньованих машин і 100 мінометів.
Тим часом в країні-поплічниці Російської Федерації Білорусі чоловікам почали масово розносити повістки. Це явище набуло широкого розмаху.
До Білорусі почали прибувати перші військові ешелони з російськими військовослужбовцями, що входять до так званого регіонального угруповання. В цілому в країні будуть розміщені трохи менш як 9 тис. російських військових.
У ніч на 15 жовтня до Білорусі прибули ешелони з російськими військами. Це перші партії солдатів, які повинні увійти в анонсоване “регіональне угруповання”. Білоруська влада розповсюдила відео, де видно, як російських армійців зустрічають з хлібом-сіллю.