Американський військовий 37-річний Метью Лівельсбергер залишив передсмертну записку у своєму телефоні після самогубства біля готелю Trump International Лас-Вегасу.
1 січня він під’їхав на орендованому авто компанії Tesla Cybertruck до входу вежі і підірвав його разом із собою. Перед тим, як активувати вибуховий пристрій, чоловік вистрелив собі у голову.
На місці трагедії слідчі знайшли його телефон із запискою, яка проливає світло на мотиви цього вчинку.
У ній Лівельсбергер розповів, що вибух не був терористичним актом, а “тривожним дзвінком”, повідомляє Associated Press.
Серед обгорілих речей, знайдених усередині автомобіля, були пістолет біля ніг Лівелсбергера, інша вогнепальна зброя, феєрверки, паспорт, військовий квиток, кредитні картки, iPhone і смарт-годинник. Зброя була придбана легально.
Які записки залишив військовий
Чоловік у своєму мобільному телефоні залишив текстове повідомлення, в якому писав, що йому потрібно “очистити” свій розум “від братів, яких я втратив, і звільнити себе від тягаря життя, які я забрав”.
Лівелсбергер служив в американській армії з 2006 року, і двічі відправлявся в Афганістан.
“Це не був теракт, це був тривожний дзвінок. Американці звертають увагу лише на видовища та насильство. Який кращий спосіб донести свою точку зору, ніж трюк із феєрверками та вибухівкою?” – цитує записи Лівелсбергера місцева влада.
У результаті вибуху Cybertruck семеро людей отримали легкі поранення, але сама будівля готелю Trump International практично не зазнала руйнувань чи суттєвих пошкоджень.
За даними американських правоохоронців, Лівелсбергер діяв один і не мав спільників.
Що ще нотував військовий у своїх записах
У листах чоловіка було охоплено низка тем, серед яких були політичні образи, суспільні, внутрішні та міжнародні проблеми, включаючи війну РФ проти України. В одному з листів Лівелсбергер писав про те, що Штати “смертельно хворі і йдуть до краху”.
За словами представників правоохоронних органів, Лівелсбергер не мав наміру нашкодити новообраному президенту Дональду Трампу. В одній із записок, які він залишив, він сказав, що країні необхідно “згуртуватися” навколо цього політика, а також – навколо генерального директора Tesla мільярдера Ілона Маска.
За словами помічника шерифа Дорі Корена, інженери Tesla тим часом допомогли дослідникам отримати дані з Cybertruck, у тому числі шлях Лівелсбергера між зарядними станціями від Колорадо через Нью-Мексико й Арізону до Лас-Вегаса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У машині знайшли прапор ІДІЛ та вибухівку: поліція шукає зв’язок між двома терактами в США
В останні роки Лівелсбергер зізнавався своїй колишній дівчині, яка служила армійською медсестрою, що він зіткнувся зі значним болем і виснаженням. Вона пояснювала це черепно-мозковою травмою.
“Останній рік моє особисте життя було справжнім пеклом”, – сказав він у текстових повідомленнях своїй екс-дівчині Арріт у перші дні їхнього знайомства, якими жінка поділилася з редакцією Associated Press.
За даними армії США, Лівелсбергер окрім військової служби в ЗС США та двох місій в Афганістані також служив в Україні, Таджикистані, Грузії та Конго.
Чоловік нещодавно повернувся із закордонного відрядження в Німеччині. У момент своєї смерті був у відпустці.
Вибух автомобіля Tesla Cybertruck біля готелю Trump International 1 січня був актом самогубства. Водій отримав вогнепальне поранення в голову перед тим, як автівка вибухнула. Біля його ніг знайшли пістолет
Водієм був 37-річний військовослужбовець Метью Лівелсбергер із Колорадо-Спрінгс. на момент своєї смертіф він служив у підрозділі спецназу в Німеччині.