“Вільні та руйнівні”: У складі ЗСУ з’явилася рота ударних БпЛА “ФАВОРИТ”

Головна Сторінка » “Вільні та руйнівні”: У складі ЗСУ з’явилася рота ударних БпЛА “ФАВОРИТ”

Назву “ФАВОРИТ” отримав оновлений підрозділ ЗСУ, що спеціалізується на проведенні розвідувальних та ударних місій за допомогою дронів. У “РУБАК”, тобто роту ударних безпілотних авіаційних комплексів, увійшли досвідчені воїни та пілоти з-поміж представників єдиноборств та інших видів спорту.

Нова рота діє під командуванням Дениса Перча співзасновника й віцепрезидента Української федерації MAA (UFMAA), віцепрезидента професійної ліги змішаних бойових мистецтв WWFC, який з перших днів вторгнення захищає Україну у складі ЗСУ. Більшість воїнів “ФАВОРИТУ” його друзі, а також спортсмени та тренери.

“У нас дуже близькі та дружні стосунки, багатьох з побратимів я знаю вже багато років. Це допомагає на полі бою, бо працюємо як один механізм. Зараз ми постійно переміщуємось по країні, зміцнюючи позиції ЗСУ та ТрО на найгарячіших точках”, розповідає Денис.

Бійців підрозділу об’єднує не лише захоплення спортом, а й професійне знання військової справи, яке вони здобували на регулярних тренуваннях та під час виконання складних завдань на різних ділянках фронту.

За словами командира, до складу роти увійшли виключно добре підготовлені та вмотивовані спеціалісти з реальним бойовим досвідом: “Бійці мого підрозділу дійсно професіонали високого рівня. Зібрати всіх разом вартувало певних зусиль, але це важливий крок для нашої перемоги. Вдячний командуванню, що саме мені випала честь керувати цим підрозділом. З багатьма хлопцями ми вже працювали разом. Тут всі поєднані однією метою якнайбільше знищувати ворога та наближати перемогу”.

До моменту створення “ФАВОРИТУ” Денис служив у розвідувальній роті, де пройшов шлях від розвідника до командира. У вересні 2022 року бійці під його керівництвом брали участь у контрнаступі на Харківщині, виконували бойові завдання на Бахмутському та Лиманському напрямках.

Попри відданість військовій справі, Денис не полишає спорт та продовжує залучатись до розвитку MMA в Україні. Завдяки зусиллям UFMMA, українські бійці регулярно посідають найвищі сходинки на міжнародних турнірах, а ліга WWFC входить в топ-10 рейтингу з понад 400 професійних ліг, який нині очолює UFC.

Забезпечення підрозділу усім необхідним для виконання бойових завдань на передовій, в тому числі закупівля дронів, буде проходити за підтримки меценатів.

Із перших днів війни спортсмени активно підтримують Україну: організовують благодійні заходи, збирають кошти на потреби армії та населення, що постраждали від дій країни-терориста.
Футболіст Андрій Шевченко, який став амбасадором UNITED24 (глобальна ініціатива з підтримки України, запущена 5 травня 2022-го українською владою. Gazeta.ua), зібрав десятки мільйонів гривень. Продовжує долучатися до зборів на машини швидкої допомоги, генератори, апарати штучної вентиляції легень, систем протидії ворожим дронам. Боксер Олександр Усик з грудня 2022 року через платформу UNITED24 пожертвував понад 12 млн грн. Частину коштів було направлено на відновлення багатоповерхового житлового будинку в Ірпені. Про те, що війна триває, у своїх інтерв’ю постійно нагадує тенісистка Еліна Світоліна. Наголошує, що Україна й надалі потребує міжнародної допомоги. Під час благодійного турніру у США спортсменці вдалося зібрати $100 тис. на допомогу постраждалим від агресії РФ.